111 mieszkań, 3 lokale usługowe, a przede wszystkim wypełnienie luki w miejskiej zabudowie – oto Wyszyńskiego 56, nowa inwestycja mieszkaniowa, która powstanie przy skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Sienkiewicza we Wrocławiu.

Dopełnienie odnowionej pierzei

Miasto od kilku lat poddaje renowacjom zabytkowe kamienice w okolicy Ogrodu Botanicznego i Parku Tołpy. Wzdłuż samej ul. Wyszyńskiego kilka budynków ma już nowe elewacje, wymienione dachy i stolarkę okienną. Przerwę w ciągłości miejskiej zabudowy – po zachodniej stronie ulicy – stanowiła działka między kamienicami o numerach 52 i 58 – także odrestaurowanymi w ramach miejskiego programu. Przez lata mieścił się tu dziki parking samochodowy, wkrótce to miejsce zamieni się w uporządkowaną przestrzeń z nowymi budynkiem wielorodzinnym. Inwestor – OKRE Development – nabył grunt w miejskim przetargu w 2017 roku i wraz ze znaną pracownią projektową Maćków stworzył projekt 6-piętrowej zabudowy, z usługami w parterze.

1/2

Nieopodal ścisłego centrum

Jedna z ostatnich działek w tej części miasta położona blisko centrum i znanych
wrocławskich miejsc rekreacji. W zasięgu spaceru znajdują się nadodrzańskie bulwary, Ostrów Tumski, wymienione wcześniej parki i ogrody, kampusy Uniwersytetu i Politechniki, centra biurowe przy ul. Szczytnickiej i pl. Bema. Do Rynku Starego Miasta pieszo dociera się w 10-15 min. W najbliższej okolicy znajdują się także liczne przystanki komunikacji miejskiej. Dojazd do ścisłego centrum zajmuje 4-5 minut – Wyszyńskiego 56 dzielą od Galerii Dominikańskiej i Pasażu Grunwaldzkiego 2-3 przystanki.

1/3

Ponad 100 mieszkań do wyboru

Wyszyńskiego 56 jest typową, nowoczesną, miejską kamienicą, dopełniającą istniejąca już zabudowę. Od frontu charakteryzować będzie się geometrycznym układem pięter i loggii. Na dwóch ostatnich kondygnacjach zaplanowano cofnięte tarasy. Od strony dziedzińca mieszkania posiadać będą balkony i tarasy z widokiem na odnawiany przy okazji inwestycji wewnętrzny skwer z ponad 100-letnim dębem.
Na elewacji od podwórza pojawią się także elementy instalacji architekta Leszka Zdeka, które zostały ocalone z budynku stołówki Politechniki Wrocławskiej. Łącznie w budynku powstanie 111 mieszkań, choć inwestor nie wyklucza połączeń, dopasowanych pod potrzeby przyszłych mieszkańców. Pod budynkiem zaplanowano wielostanowiskowy garaż podziemny. Reprezentacyjną część budynku stanowić będzie kameralne lobby z dostępem od strony ul. Wyszyńskiego. Na terenie inwestycji trwają już prace przygotowawcze. Rozpoczęcie budowy inwestycji zaplanowano na początek 2020 roku. Prace budowlane potrwają ok. 18 miesięcy.