W związku z wymianą zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Świętego Mikołaja w dniach 05.06.2021-06.06.2021 r. (sobota-niedziela), zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu dla poszczególnych linii tramwajowych i autobusowych.

Zmiany, jakie obowiązują od dziś ze względu na prace przy zwrotnicy, są następujące:

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Tramwaje linii  6>KOWALE będą kursować po stałej trasie.

Tramwaje linii  6>ARKADY CAPITOL do przystanku Na Szańcach (ul. Poniatowskiego) pojadą stałą trasą, a następnie zostaną skierowane przez Plac Bema, ul. Świętej Katarzyny, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i dalej po stałej trasie do pętli ARKADY CAPITOL.

Tramwaje linii 7>POŚWIĘTNE będą kursować po stałej trasie.

Tramwaje linii 7>KLECINA  do przystanku Dworzec Nadodrze (Plac Powstańców Wielkopolskich) pojadą stałą trasą, a następnie zostaną skierowane przez Dworzec Nadodrze, ul. Słowiańską, Plac Bema, ul. Świętej Katarzyny, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i dalej po stałej trasie do pętli KLECINA.

Tramwaje linii 8>KARŁOWICE będą kursować po stałej trasie.

Tramwaje linii 8>TARNOGAJ do przystanku Plac Bema pojadą stałą trasą, a następnie zostaną skierowane przez ul. Świętej Katarzyny, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, Teatralną i dalej po stałej trasie do pętli TARNOGAJ.

Tramwaje linii 9>SĘPOLNO będą kursować po stałej trasie.

Tramwaje linii 9>PARK POŁUDNIOWY do przystanku Plac Bema pojadą stałą trasą, a następnie zostaną skierowane przez ul. Świętej Katarzyny, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, Teatralną i dalej po stałej trasie do pętli PARK POŁUDNIOWY .

Tramwaje linii  15>POŚWIĘTNE będą kursować po stałej trasie.

Tramwaje linii 15>PARK POŁUDNIOWY do przystanku Plac Staszica pojadą stałą trasą, a następnie zostaną skierowane przez Dworzec Nadodrze, ul. Słowiańską, Plac Bema, ul. Świętej Katarzyny, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Podwale, Teatralną i dalej po stałej trasie do pętli PARK POŁUDNIOWY .

Tramwaje linii 74>OSOBOWICE będą kursować po stałej trasie.

Tramwaje linii 74>FAT do przystanku Dworzec Nadodrze (Plac Powstańców Wielkopolskich) pojadą stałą trasą, a następnie zostaną skierowane przez Dworzec Nadodrze ul. Słowiańską, Plac Bema, ul. Świętej Katarzyny, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i dalej po stałej trasie do pętli FAT.

W dniu 07.06.2021 r. (poniedziałek) tramwaje wrócą na dotychczasowe trasy przejazdu.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Z uwagi na zastosowanie technologii wykonania naprawy rozjazdu, przejazd autobusów po torowisku w obszarze wykonanej naprawy, będzie niemożliwy przez okres około tygodnia.

W dniach 05.06.21-11.06.21 r. linie K<GAJ, 132>POCZTA POLSKA, 142>NOWY DWÓR, 144>ZWYCIĘSKA będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku  „Rynek” zlokalizowanym przez wykonawcę na pasie drogowym, na wysokości stałego przystanku.

 

Źródło: mat. prasowy
Foto: Google Maps