Jak informuje wrocławskie MPK, w związku z planowaną przebudową rozdzielnicy na stacji prostownikowej „Ołbińska” oraz wymianą zwrotnicy tramwajowej na placu Powstańców Wielkopolskich, w najbliższą sobotę i niedzielę (27-28 maja) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 1, 7, 8, 15, 70 i 74.

Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 1 i 7, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie:

Biskupin – pl. Grunwaldzki – Nowowiejska – Jedności Narodowej – pl. Bema – most Uniwersytecki – Kazimierza Wielkiego (powrót Szewską) – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Klecina (połączenie linii 1 na trasie Biskupin – Jedności Narodowej – Drobnera i linii 7 na trasie Drobnera – Klecina).

Tramwaje linii 8 zostaną skrócone do przystanku „Dubois” znajdującego się przy ulicy Drobnera, do którego dojadą od Hali Targowej przez ulicę Grodzką i most Uniwersytecki, a w kierunku Tarnogaju pojadą przez pl. Bema i mosty Młyńskie.

Tramwaje linii 70 zostaną skrócone do przystanku „Nowowiejska” i dalej pojadą przez ulicę Jedności Narodowej, pl. Bema, ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Nowy Świat, plac Jana Pawła II do Mostów Mieszczańskich.
W kierunku powrotnym tramwaje linii 70 pojadą od Mostów Mieszczańskich przez ulicę Dubois, Drobnera, pl. Bema, ulicę Jedności Narodowej, Nowowiejskją i dalej obecną trasą do pętli „Grabiszynek”.

Tramwaje linii 15 i 74, od ulicy Drobnera zostaną skierowane przez plac Bema, ulicę Jedności Narodowej, Kromera do pętli „Kowale”.

Pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim oraz ulicą Drobnera (przystanek „Dubois”) a pętlą przy ulicy Poświęckiej zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 707, która będzie kursowała przez ulicę Łokietka, Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Trzebnicką, Żmigrodzką i Kuklińskiego.

Dodatkowo – pomiędzy Kromera a pętlą przy ulicy Poświęckiej zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 701, która będzie kursowała przez ulicę Jedności Narodowej, Słowiańską, plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Trzebnicką, Żmigrodzką i Kuklińskiego.

Autobusy linii 701 i 707 będą kursowały z częstotliwością co 10 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe w dniach 27-28.05.2023 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 8, 15, 70, 71 lub 74 będą mogli kontynuowa podróż:

  • autobusem zastępczej linii okresowej 701 lub 707,
  • autobusami linii 132 na odcinku Broniewskiego – Dubois – Broniewskiego,
  • autobusami linii 144 na odcinku Kamieńskiego – Pomorska – Kamieńskiego.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem,
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii 1, 7, 8, 15, 70 i 74 powrócą na ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką w dniu 29 maja 2023 roku (poniedziałek).

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu