W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych, położonych przy Zajezdni Tramwajowej Borek zlokalizowanej przy ulicy Powstańców Śląskich, od soboty (2 lipca) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17 i 74.

Tramwaje linii 2 i 17 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a tramwaje linii 6 i 7 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez Aleję Hallera do pętli „Grabiszynek”.

Kursy linii 74 zostaną skierowane do Oporwa i będą kursowały w relacji Osobowice – Oporów – Osobowice.

Na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera – Krzyki – Klecina – Giełdowa – Klecina – Krzyki – Powstańców Śląskich/Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w okresie 2-3.07.2022 r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera – Klecina – Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA od 4 lipca 2022 roku.

Po wybudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Powstańców Śląskich  w pobliżu zajezdni tramwajowej „Borek” przy ulicy Powstańców Śląskich, od poniedziałku (4 lipca) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 7 i 17, które powrócą na trasę na ulicę Powstańców Śląskich i pojadą do pętli „Klecina”.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość przejazdu na odcinku pojedynczego toru w obrębie prowadzonych prac torowych, tramwaje linii 2 i 6 nadal będą kursowały w obu kierunkach przez Aleję Hallera – linia 2 do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim, a linia 6 do pętli „Grabiszynek”. Linia 74 nadal będzie kursowała do pętli OPORÓW.

Kursy linii okresowej 702 zostaną zawieszone.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE od 4.07.2022r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 6 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 7 lub 17 na odcinku Hallera – Krzyki. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiany obowiązują do odwołania.

Zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach. Sprawdź szczegóły.

 

Foto: MPK Wrocław - Janusz Krzeszowski