Na poziomie esplanady Tarczyński Areny Wrocław powstanie muzeum Śląska Wrocław oraz sport bar z częścią restauracyjną. Zwycięzcą przetargu na realizację inwestycji została firma współtworząca wystawy muzealne na rynku europejskim, a mianowicie A+V Sp. z o.o. 

–  Możliwość współtworzenia Muzeum Śląska Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ to nie tylko fantastyczny projekt muzealny. Nasza firma ma swoje korzenie we Wrocławiu, a wśród naszych pracowników znajduje się wielu fanów klubu. Dzielimy więc pasję organizatorów tej wystawy – mówi Jarosław Kołcun, prezes A+V Sp. z o.o.

Jak informują przedstawiciele Tarczyński Areny, jednym z elementów multimedialnej wystawy muzealnej będzie projekcja 360 stopni, prezentująca różne stadiony związane z klubem, która pozwoli poczuć odwiedzającym atmosferę każdego z nich. Uzupełnieniem całości będzie nowoczesny SportBar oraz strefa aktywności, gdzie wszyscy zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w kilku sportowych rywalizacjach.

W budowę muzeum zaangażowani zostaną m. in. przedstawiciele klubu oraz pasjonaci historii Śląska Wrocław.

– Realizując przedsięwzięcie, zobligowani jesteśmy do spełnienia wytycznych, jakie zawarte były w dokumentacji przetargowej, w tym w niezwykle ciekawej koncepcji. Jednakże doskonale wiemy, że nikt nie posiada takiej wiedzy jak wieloletni kibice Śląska, oraz osoby związane od lat z klubem. Dlatego chcielibyśmy korzystać z ich wiedzy na etapie przygotowania i wykonania całości wystawy – dodaje Kamil Wołczyński, kierownik Techniczno-Handlowy A+V Sp.z  o.o.

Firma A+V Sp.z  o.o. wyceniła zaplanowane prace na 4 815 000 złotych netto, mieszcząc się przy tym w zakładanym przez inwestora kosztorysie. Muzeum i pub zostaną otwarte dla gości wiosną 2023 roku.

Muzeum Śląska i pub powstaną na terenie Stadionu Wrocław [WIZUALIZACJE].

 

Wizualizacje: Stadion Wrocław