Pizza Piazza to zupełnie nowe miejsce na mapie gastronomicznej Wrocławia, serwujące placki w stylu canotto. Restauracja powstała z inicjatywy braci Frymar – właścicieli dobrze znanej wrocławianom sieci barów krewetkowych Shrimp House. Owoce morza w różnych odsłonach serwowane są m. in. przy ul. Strachocińskiej 170 i to właśnie pod tym adresem można również spróbować neapolitańskiej pizzy i innych włoskich specjałów.

Piazza serwuje neapolitańską pizzę charakteryzującą się cienkim ciastem oraz wysokimi, pełnymi powietrza, puszystymi brzegami. Stąd też jej nazwa – canotto, czyli z włoskiego „ponton”. Pomysłodawcy lokalu chcą, by Piazza była miejscem spotkań rodzin i znajomych, gdzie czas będzie upływał przyjemnie przy rozmowach i pysznym jedzeniu.

W menu znalazło się kilkanaście rodzajów pizzy z różnymi dodatkami, a ich ceny wahają się w przedziale od 22 zł do 46 zł. Poza włoskimi plackami w stylu canotto, na miejscu można również skusić się na lazanię prosto z pieca lub w przypadku mniejszego głodu – na sałatkę. Z kolei miłośnicy słodkości z całą pewnością będą zachwyceni, gdy na stoliku przed nimi pojawi się deser – Mele al Forno, czyli aromatyczne, cynamonowe jabłka zapiekane pod kruszonką. W niedalekiej przyszłości dostępna będzie także oferta śniadaniowa, w której znajdą się świeżo wypiekane ciabatty.

Strachocińska 170 to jednak nie tylko Shrimp House i nowo otwarta Piazza. To przestrzeń, która ma do zaoferowania znacznie więcej. Mieści się tu m. in. Mała Czarna, gdzie mieszkańcy sąsiadujących osiedli mogą zjeść kawałek dobrego ciasta i napić się kawy z lokalnej palarni. Miłośnicy wyjątkowych wnętrz mogą wybrać się do Piece of Wood, gdzie zamówią niepowtarzalne, drewniane meble tworzone z pasją w miejscowej pracowni. Parlament Shop oferuje natomiast sprzęt snowboardowy i deskorolkowy, a także rady przekazywane przez pasjonatów tych sportów. Aż wreszcie Car Spa, czyli miejsce oferujące usługi car detailingu, kompleksowego czyszczenia i zabezpieczenia pojazdów.

Planów na rozwój tej przestrzeni jest znacznie więcej – pomiędzy lokalami powstanie miła dla oka fontanna, a gdy zima odpuści i pogoda ponownie zachęci wrocławian do spędzania czasu na świeżym powietrzu, przy ul. Strachocińskiej 170 będą odbywać się koncerty i inne ciekawe wydarzenia, które uatrakcyjnią wolny czas okolicznych mieszkańców i nie tylko.

Pizza Piazza

Adres: ul. Strachocińska 170

Godziny otwarcia:
– poniedziałek-czwartek: 12:00-21:00,
– piątek: 12:00-22:00,
– sobota: 12:00-21:00,
– niedziela: 12:00-20:00.

Facebook: [KLIKNIJ]

Instagram: [KLIKNIJ]

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał przy współpracy z Pizza Piazza.