MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na kompleksową przebudowę węzła tramwajowego na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej, realizowaną w formule projektuj i buduj. Realizacja całej inwestycji potrwa dziewięć miesięcy.

Według komunikatu MPK Wrocław, inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Realizacja zadania ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeń oraz w miarę możliwości likwidacją kolizji skrajni taboru na relacji lewoskrętu z ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Kołłątaja.

Zakres prac obejmuje wymianę szyn, rozjazdów, krzyżownic, zwrotnic, konstrukcji wraz z podbudową, zabudowy nawierzchni torowej. W sumie przewidziano wymianę około 135 mtp. Zaplanowano też wymianę przewodu jezdnego.

Termin składania ofert minął przed połową maja. Wystartowały dwie firmy. Ostatecznie w piątek 5 czerwca postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrała firma GM Roads Polska, która zaoferowała wykonanie prac za 9,036 mln zł brutto w terminie do 16 stycznia 2021 r. Realizacja inwestycji rozpocznie się 2 listopada.

Tekst: Grzegorz Szein