Jeszcze więcej specjalnych linii tramwajowych i autobusowych, dodatkowe wejścia na cmentarze, specjalne namioty, czy wzmożone patrole straży miejskiej – to tylko niektóre z działań, jakie powzięło miasto, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w nadchodzącym okresie.
Urząd miasta udostępnił dziś informacje o organizacji ruchu, która będzie obowiązywała w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych, obchodzoną 1 listopada.
– Miasto robi wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo wrocławian, dlatego w tym roku zdecydowano się wydłużyć jeszcze mocniej dodatkową komunikację zbiorową, która dowiezie mieszkańców na największe cmentarze we Wrocławiu. Pierwsze specjalne autobusy i tramwaje wyruszą na ulice już 24 października i w odróżnieniu do poprzednich lat, kiedy dodatkowa komunikacja jeździła do 2 listopada, w tym roku zdecydowano się przedłużyć jej działanie aż do 6 listopada. Co ważne, w dniach 31 października – 1 listopada, na ulice wyjedzie dodatkowo 10 specjalnych linii tramwajowych oraz 7 specjalnych linii autobusowych, co oznacza, że na przystankach przy cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim pojazdy komunikacji miejskiej będą pojawiać się z częstotliwością jednej minuty – mówi Adam Więcek z Biura Zrównoważonej Mobilności.
W dniach 31 października – 2 listopada cmentarze komunalne we Wrocławiu będą otwarte od godziny 6.00 do godziny 22.00, a dodatkowo w miarę możliwości otwarte zostaną dodatkowe bramy wejściowe tak, aby w jak największym stopniu rozłożyć ruch pieszych na cmentarzach.
Działanie Cmentarzy Komunalnych w okresie Święta Zmarłych.
Cmentarz Grabiszyński
Otwarcie bram nastąpi w dniu 31 października o godzinie 6.00, a zamknięcie 2 listopada o godzinie 22.00. Co ważne, w weekend poprzedzający Święto Zmarłych (24-25 października), jak i w samą uroczystość Wszystkich Świętych dodatkowo otwarta zostanie trzecia brama – od strony Ślęzy. 

Cmentarz Osobowicki
Otwarcie bram nastąpi w dniu 31 października o godzinie 6.00, a zamknięcie 2 listopada o godzinie 22.00. 1 listopada od godziny 7.00 do godziny 21.00 otwarta będzie również brama od strony poligonu. 

Cmentarz Psie Pole
Otwarcie bram nastąpi w dniu 31 października o godzinie 6.00, a zamknięcie o godzinie 21.00. W dniach 1-2 listopada cmentarz będzie czynny od godziny 6.00 do 22.00.
Cmentarz komunalny Pawłowice, Jerzmanów i Leśnica
Otwarcie bram nastąpi w dniu 31 października o godzinie 6.00, a zamknięcie w dniu 2 listopada o godzinie 22.00.
Schemat linii tramwajowych i autobusowych 

Polecane
Lut 9
6 stycznia doszło do wybuchu w kamienicy przy ul. Drzewnej we Wrocławiu.🚒Jedna z naszych widzek poinformowała nas o tym zdarzeniu i napisała, że poszkodowanymi są właściciele baru „Nasz Bar”.🍜Ich mieszkanie doszczętnie spłonęło i przydałaby się pomoc.🙏Pojechaliśmy tam z naszą kamerą.🎥
„Nasz Bar” znajdziecie przy pl. Solidarności 1 📌
#miejscawewroclawiu #wroclaw #dolnyslask
...
Lut 7
Fani VINTAGE to miejsce jest dla Was.❤️🔥Będzie odwiedzane?🏺
sklep z antykami | Wrocław | rupieciarnia | obrazy | magazyn z antykami | porcelana Wrocław | sklep vintage
#miejscawewroclawiu #wrocław #wroclove
...
Lut 6
Żeby kupić tu mieszkanie, nie musisz mieć zdolności kredytowej.💵Ale musisz mieć wkład własny.💰Zostało 150 mieszkań.🏠
Lokator wpłaca wkład własny, a swój udział spłaca później w czynszu.🏠Projekt Aleja Platanowa 2 powstaje w spokojnej, zielonej części Wrocławia - na osiedlu Ratyń.🌲Za inwestycję odpowiedzialna jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedynka”, a osiedle powstaje w formule Społecznego Budownictwa Czynszowego.📌
Wszystkie szczegóły dotyczące projektu oraz dostępne jeszcze mieszkania, znajdziecie na stronie internetowej: alejaplatanowa-2.pl ⬅️
Współpraca reklamowa z @alejaplatanowawroclaw 🤝
#miejscawewroclawiu #wrocław #wroclawofficial #wroclove #alejaplatanowa
...
Lut 3
Dzień dobry! Dziś mam 37 urodziny, a projekt MWW zaczął się 13 lat temu.🔥Dziękuję Wam za to!👐Kolejny powód do świętowania to premiera pierwszej limitowanej kolekcji ubrań POZDRO, która startuje dziś o 12:00 🥷Dobrego dnia!🥳 #miejscawewroclawiu #pozdro ...
Lut 1
POZDRO.🔥 Start sprzedaży limitowanych ubrań: wtorek 03.02.2026, godzina 12:00 🛒 POZDRO.SHOP ⬅️
#pozdro #miejscawewroclawiu #markawłasna
...
Sty 31
W salonie @geelynawrot znajdziecie nowoczesne auta elektryczne i hybrydowe.⚡️Jak Wam się podobają Geely?🚗
Współpraca reklamowa z Geely Nawrot 🤝
#miejscawewroclawiu #geelynawrot #wrocław
...
Sty 30
We Wrocławiu powstaje nowe lodowisko.⛸️Będzie jeżdżone?🤓 #miejscawewroclawiu #wrocław #wroclove ...
Sty 24
To muzeum warto odwiedzić i można wejść tu za darmo.🎨
Pawilon Czterech Kopuł, bo tu znajduje się muzeum, jest oddziałem Muzeum Narodowego.👨🎨Jeżeli lubicie design lub po prostu chcecie fajnie spędzić czas - koniecznie tu zajrzyjcie.🔥Pawilon znajdziecie przy ul. Wystawowej, tuż obok Hali Stulecia.📌
#miejscawewroclawiu #wrocław #pawilonczterechkopuł
...
Sty 21
W tym Barze Mlecznym kupisz jeden z najtańszych obiadów we Wrocławiu.😋Jedliście tu kiedyś?🍽️
Bar Mleczny Swojska Chatka znajduje się przy ul. Mikołaja Reja 2c 📌
#miejscawewroclawiu #wrocław #wroclawskiejedzenie #wroclove
...