Pandemia koronawirusa dotyka wielu branż i placówek, które ze względu na chorobę pracowników są zmuszone do ograniczenia lub zawieszenia swojej działalności. Jednym z takich miejsc, jest aktualnie wrocławskie schronisko dla zwierząt.

Jak poinformowało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu na swoim profilu na Facebooku:

„W ostatnich dniach kilku pracowników schroniska zachorowało na COVID-19. To niestety zaburzyło ciągłość pracy, o którą musimy zadbać. Nie chcemy także narażać osób odwiedzających schronisko na zachorowanie.

Wszyscy pracownicy, którzy zachorowali lub mieli kontakt z osobami zakażonymi, udali się na kwarantannę, lecz musimy zadbać o sytuację i wprowadzić dodatkowe obostrzenia dla bezpieczeństwa ogółu. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu schroniska.”

Aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo, placówka będzie nieczynna dla odwiedzających przez najbliższy tydzień, w dn. 05.03.2021 r. – 12.03.2021 r.

Wybrane adopcje, w oparciu o złożone ankiety, będą przeprowadzane w dalszym ciągu, a poszczególne osoby będą mogły dopełniać procedur adopcyjnych z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Jeżeli chodzi o zwierzęta znalezione i wymagające opieki, nadal można przywozić je do schroniska przez całą dobę.

Foto: Szymon Boksa - MWW