We wtorek (17 maja) odbyło się oficjalne otwarcie Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znajdującego się w sąsiedztwie al. Karkonoskiej we Wrocławiu. W uroczystości uczestniczył m. in. prezes Fundacji WOŚP – Jurek Owsiak, a także prezydent miasta, Jacek Sutryk.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozbrzmiewa w stolicy Dolnego Śląska nieprzerwanie od 30 lat. W tym czasie we Wrocławiu zebrano do puszek ponad 33 mln złotych. Nazwa ronda jest uhonorowaniem działań Fundacji i setek tysięcy wolontariuszy, którzy co roku w styczniu prowadzą zbiórkę na rzecz WOŚP. Rondo znajduje się przy al. Karkonoskiej, niedaleko Bielan Wrocławskich.

Udział w uroczystym odsłonięciu nazwy ronda był był także elementem jednej z licytacji – wylicytowana kwota to 1125 zł. Wygrał ją p. Grzegorz Frelichowski – pscholog, psychoterapeuta z Międzyrzecza.

Z wnioskiem do Prezydenta Wrocławia o nazwanie ronda położonego w sąsiedztwie alei Karkonoskiej imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił radny Rady Miejskiej Wrocławia, Dominik Kłosowski. Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie odbyło się 25 listopada 2021 r., podczas 46. sesji Rady Miejskiej Wrocławia. Za ustanowieniem nazwy głosowała zdecydowana większość radnych.

Rondo w południowej części Wrocławia zyska nazwę WOŚP.

 

Foto: Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia