Luzowanie obostrzeń pozwala na ponowne otwarcie kin już w najbliższy piątek, wtedy też pierwsi widzowie pojawią się w kinie Nowe Horyzonty oraz w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Tydzień później otworzy się także Cinema City oraz Multikino.

Kinomaniacy z całą pewnością czekali na ten moment już od dawna. 21 maja będą mogli znów usiąść w fotelach m. in. kina Nowe Horyzonty, a także w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Na jakie propozycje filmowe mogą liczyć widzowie?

Jak informują przedstawiciele kina Nowe Horyzonty: „Stęsknieni, do gry wracamy z repertuarem pełnym oscarowych tytułów i wydarzeń specjalnych – na wielkim ekranie tuż po otwarciu pokażemy m. in.:

  • Na rauszu – nagrodzony statuetką dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego, mocny filmowy koktajl, który uderza do głowy i podnosi stężenie endorfin we krwi,
  • Nomadland – zwycięzcę tegorocznej gali oscarowej ze wspaniałą Frances McDormand,
  • Minari – zaskakującą, zawadiacką, a jednocześnie pełną czułości, uniwersalną historię o delikatnej sztuce zapuszczania korzeni. Oscar w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa,
  • Supernovę – przepiękną i poruszającą historię miłosną z Colinem Firthem Stanleyem Tuccim w rolach głównych,
  • Aidę – nominowaną do Oscara, przejmującą opowieść o wojnie widzianej oczami kobiet –  reżyserki Jasmili Žbanić i jej tytułowej bohaterki (wybitna kreacja Jasny Đuričić),
  • Ludzki głos – kipiący kolorami i buzujący od emocji, pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton,
  • Ojca – delikatną i przejmującą refleksja nad kruchością ludzkiego życia, a zarazem wspaniały obraz o relacjach między ojcem a córką.”

Tydzień później, a dokładnie w piątek 28 maja, swoje sale kinowe udostępnią dla gości Cinema City oraz Multikino. Obie sieci zapewniają, że widzowie będą mogli liczyć na wiele wspaniałych filmowych premier oraz doskonałą rozrywkę przed ekranem. Ponadto, kinowi goście będą mieli możliwość skorzystania z przygotowanej dla nich oferty gastronomicznej.

Szczegółowe informacje odnośnie repertuarów, dostępne są na stronach internetowych poszczególnych kin.

 

Poznaj historię wrocławskich kin.

 

Foto: Facebook/Nowe Horyzonty