Zgodnie z ustaleniami rządu, 15 maja będą mogły zostać otwarte ogródki w restauracjach. Zasada ta, dotyczy także Beach Barów, w których wrocławianie bardzo chętnie spędzają słoneczne dni. Przygotowaliśmy listę miejsc, których otwarcie nastąpi już w połowie miesiąca.

Ładna pogoda za oknem i coraz wyższe temperatury sprawiają, że coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ponadto, w parze z nadchodzącym latem idzie także luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. Gdzie zatem spotkać się ze znajomymi, żeby miło spędzić czas wśród natury, odpocząć od zgiełku miasta, zjeść i napić się czegoś orzeźwiającego? Najlepiej odwiedzić jeden z Beach Barów lub plaż miejskich, które w większości otwierają się 15 maja. Poniżej przedstawiamy listę miejsc rozpoczynających wkrótce sezon letni 2021.

Forma Płynna Beach Bar

Zielone miejsce nad Odrą, niedaleko centrum miasta. Można tu znaleźć hamaki, leżaki, coś do picia i jedzenia. Pozytywną atmosferę zapewni dobra muzyka i okoliczności przyrody. Idealna miejscówka na relaks i spotkania ze znajomymi.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 11:00, ul. Wyspiańskiego 20

ZaZoo Beach Bar

Pierwsza plaża miejska, która powstała we Wrocławiu. ZaZoo, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w sąsiedztwie wrocławskiego zoo. Słońce, drinki, muzyka i piasek w butach, do tego mnóstwo leżaków i gastronomia, czyli idealne połączenie na mile spędzony czas.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 39E

Prosto z mostu – Beach Bar

Miejska plaża znajdująca się przy Mostach Warszawskich. Prosto z mostu zapewnia swoim gościom: 5000m2 chilloutu, koktajle, wina, piwa kraftowe, pyszne jedzenie, a także wydarzenia artystyczne.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 11:00, ul. Pasterska 1

Hot Spot Beach Bar

Plaża we Wrocławiu, która przyciąga zimym piwem, pysznymi drinkami i ponad stu tonami gorącego piasku pod stopami. Można tu pochillować na leżaku, zjeść coś pysznego z jednego ze znajdujących się tu Food Trucków, a także pograć w siatkówkę na przeznaczonym do tego boisku.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Wejherowska 34

Stara Odra Beach Bar

Plaża miejska mieszcząca się przy pętli Karłowice. Znajdziecie tu klasycznie: piasek, leżaki, parasole, muzykę, zimne piwo i wakacyjną atmosferę. Jest też możliwość zorganizowania ogniska w przygotowanym do tego, oświetlonym miejscu.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Zawalna

Podróż

Podróż to miejscówka znajdująca się w niedalekiej odległości od Dworca Świebodzkiego. Beach Bar oferuje swoim gościom mnóstwo miejsca do chillu, pełny bar i dobre jedzenie.

Otwarcie: 21 maja 2021 (piątek), godz. 18:00, ul. Robotnicza 5

ForestBar

Niezwykłe miejsce we Wrocławiu z klimatem lasu, zlokalizowane tuż przy Parku Andersa. Bar z hamakami, ogniskiem, planszówkami i Foodtruckiem z Leśnym Plackiem (pizzą) oraz frytami. Można tu zdecydowanie zapomnieć o zgiełku dnia codziennego.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Kamienna 75

OpatoVice Beach Bar

Miejska plaża zlokalizowana przy Jazie Opatowickim. Beach Bar zapewnia swoim gościom mnóstwo paletowych siedzisk, parasoli i gorący piasek. Dodatkowo można napić się kraftowego piwa i zjeść coś pysznego.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 11:00, ul. Braci Gierymskich

Ogródek Bar Plażowy

Jest to jedyna plaża miejska mieszcząca się na wrocławskiej Klecinie. Ogródek Bar Plażowy to klimatyczne miejsce z wygodnymi leżakami, na których można poleżeć w słońcu lub w cieniu, koktajlami serwowanymi przez barmanów i różnymi, często organizowanymi zabawami, muzyką i koncertami.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Wałbrzyska (pętla Klecina)

Gaj Chillout Bar

Gaj Chillout Bar to miejsce znajdujące się przy wjeździe do Parku Wzgórze Gajowe, które charakteryzuje zieleń, zimne napoje i świat oglądany z perspektywy hamaka. Można tu pochillować na leżakach rozłożonych na zielonej trawie i napić się czegoś pysznego.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Świeradowska 77

Basen Beach Bar

Plaża miejska leżąca nad samym brzegiem Odry, tuż przy Mostach Trzebnickich. Basen Beach Bar to kameralna, rodzinna atmosfera, klimatyczny wystrój, przyjazna załoga, pyszna kuchnia oraz bajeczne zachody słońca.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Pasterska

Plener Beach Bar

Plener to nowa miejska plaża, która powstała na wrocławskim Jagodnie. Leżaki, piasek, spokojna i rodzinna atmosfera. Dodatkowo można tu odpocząć od codziennego zgiełku, napić się czegoś zimnego, zjeść lody czy pizzę z Food Trucka.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. ul. Buforowa 124 B

Babie Lato Partynice

Bardzo klimatyczne miejsce tuż przy Torze Wyścigów Konnych, idealne na ucieczkę od miejskiego zgiełku. Babie Lato zapewnia swoim gościom smakowite trunki i przekąski, a dodatkowo organizuje różnego rodzaju koncerty, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych. Urokliwa lokalizacja i atrakcje sprawiają, że każdy znajdzie tu miejsce na relaks dla siebie.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 12:00, ul. Zwycięska 2

Odra-Pany

Kameralna plaża pod Kładką Zwierzyniecką, tuż przy wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Piasek, leżaki, bar z orzeźwiającymi napojami i muzyka grana przez DJ-ów – to wszystko zapewnia Odra-Pany. Okolica sprzyja spacerom i przejażdżkom rowerowym, warto więc zrobić sobie przerwę i wpaść odpocząć tuż przy Odrze.

Otwarcie: 15 maja 2021 (sobota), godz. 18:00, Kładka Zwierzyniecka

 

Tekst: CWC
Foto: mat. Facebook