Dwie sceny i ponad 10 koncertów, tak będzie wyglądał tegoroczny Sylwester we Wrocławiu. Głównym motywem tegorocznego show będzie Szanowny Pan Sylwester Wrocławski. Wystąpią artyści związani z Wrocławiem, którzy zagrają naprzemiennie na obu scenach.

Jedna ze scen to mózg, a druga to serce. Mózg będzie znajdował się na placu Gołębim, z kolei Serce stanie przy placu Solnym. Na obu scenach naprzemiennie występować będą wrocławscy artyści. Mózg reprezentować będą: Frühstück, Miloopa, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel. W Sercu wystąpią natomiast Blade Loki, Micromiusik, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire.

Punktem kulminacyjnym programu będzie Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich. [addAdSense]

Oprócz koncertów widzowie zostaną otoczeni przez muzykę i obrazy. W czasie sylwestrowej zabawy na kamienicach otaczających sceny wyświetlany będzie videomapping. Przedstawiający krótkie klipy podsumowujące wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.

Organizatorzy zapewniają też, że nie będzie w tym roku pokazów pirotechnicznych. Zadecydowano tak ze względu na zwierzęta mieszkające w mieście. Urzędnicy zachęcają także wszystkich mieszkańców do zrezygnowania z sztucznych ogni.

Wejście na teren imprezy otwarte będzie od godziny 18:30, Wrocławski Sylwester startuje o 19:00. Nie ma ograniczeń wiekowych.

 

Tekst: Dagmara Noszczyk
Foto: Polskie Radio