Po ponad roku starań, zainicjowanych przez Rektora Akademii – prof. Andrzeja Rokitę, ustawa o zmianie nazwy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu została podpisana przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Oficjalne uroczystości związane z nadaniem uczelni nowej nazwy odbędą się 26 września 2022 roku. 

Od 1 października 2022 roku uczelnia będzie nosiła nazwę: Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. 

– Jest to ogromne wydarzenie dla naszej społeczności akademickiej i wielka nobilitacja, ponieważ naszymi patronami są wszyscy polscy olimpijczycy, wśród których jest wielu zawodników, trenerów, bezpośrednio związanych z naszą Alma Mater jako studenci, absolwenci, czy nauczyciele akademiccy – wyjaśniają przedstawiciele uczelni.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda 13 lipca 2022 roku podpisał ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie nazwy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że spotyka nas tak wielki zaszczyt, ale zdajemy sobie także sprawę, że jest to wielki obowiązek, związany z upamiętnianiem Polskich Olimpijczyków i popularyzacją ruchu olimpijskiego, z którego zawsze będziemy starali się wywiązywać z należytym zaangażowaniem i szacunkiem – dodają przedstawiciele Akademii.

Oficjalne uroczystości związane z nadaniem naszej Szkole nowej nazwy, Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, odbędą się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023, 26 września 2022 r. o godzinie 12.00 w Auli Leopoldyna Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Foto: mat. prasowe AWF Wrocław