Z okazji Dnia Babci (21 stycznia) i Dnia Dziadka (22 stycznia) Urząd Miasta postanowił uhonorować wrocławskich seniorów, organizując symboliczne rozświetlenie mostów Pomorskich, których remont jest już na ostatniej prostej. Światła na zabytkowej przeprawie zapalą się już w sobotę (21 stycznia) około godziny 17:00.

Uroczyste rozświetlenie mostów poprzedzi „Senioralna fala świetlna”. Wrocławskie Seniorki i Seniorzy włączą przyniesione ze sobą na miejsce latarki i inne lampki, dzięki czemu powstanie symboliczna „fala świetlna”.

Przypominamy, że przebudowa mostów Pomorskich ruszyła na początku marca 2020 roku. Prace remontowe objęły trzy mosty: Północny, Środkowy i Południowy, a także ulicę w ich obrębie, skrzyżowanie z ul. Księcia Witolda, chodniki, torowisko tramwajowe oraz sieci podziemne. Pojawiło się również oświetlenie i nowy przystanek tramwajowy. Otwarcie mostów zaplanowano na połowę lutego 2023 roku.

Największe zmiany objęły najstarszy z mostów – Południowy, z którego zniknęły szpecące rury ciepłownicze, natomiast wyeksponowane zostały odrestaurowane maszkarony. Nowy wygląd zyskały również strażnice znajdujące się przy wejściu na zabytkową przeprawę. Pojawiły się też stylowe latarnie na wieżyczkach.

Koszt przebudowy mostów to blisko 70 milionów złotych brutto.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu