Mężczyzna bez powodu atakował przypadkowe kobiety m. in. w pojazdach komunikacji miejskiej, a także w centrach handlowych na terenie Wrocławia. Sprawca uderzał pokrzywdzone w twarz, głowę i inne części ciała, po czym oddalał się z miejsca zdarzenia. 25-latkowi udowodniono do tej pory 9 tego typu przestępstw, które miały miejsce w okresie od grudnia 2022 roku do 12 maja 2023 roku.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna w wyniku prowadzonych intensywnych działań operacyjnych zatrzymali 15 maja br. mężczyznę podejrzanego o napaści, do jakich dochodziło w ostatnim czasie m.in. w środkach komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Cała sprawa prowadzona jest w ścisłej współpracy z Prokuraturą Rejonową dla Wrocławia Fabrycznej – informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na podstawie zgromadzonych dowodów sąd wydał już postanowienie wobec podejrzanego o tymczasowym areszcie na 3 miesiące, jednak za tego typu czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Foto: mat. KMP Wrocław