To jedna z pierwszych takich decyzji w Polsce o odwołaniu publicznych mszy w dużej parafii. Jak podaje oficjalny komunikat parafii – zrobili to mając na względzie „wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas”.

Drodzy Bracia i Siostry, nasi kochani Parafianie i Przyjaciele!

Mając na względzie wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, nasza wspólnota podjęła decyzję o zawieszeniu publicznego sprawowania Eucharystii w naszym kościele, począwszy od soboty 14 marca do odwołania” – podają Bracia Dominikanie.

W tych dniach bądźmy solidarni w modlitwie, wzajemnej trosce szczególnie o osoby chore i samotne oraz w sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń władz i służb medycznych, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo” – podkreślają w swoim komunikacie Dominikanie.

#ZOSTAŃWDOMU

Pod tym hasztagiem coraz więcej katolików w Polsce zachęca się nawzajem, żeby ze względu na wzajemną odpowiedzialność i troskę o zdrowie i życie nie iść w najbliższe niedziele na mszę do kościoła, ale wziąć w niej udział online, korzystając z radia, telewizji oraz internetu. Pojawiają się też apele, żeby księża odpowiedzialni za parafie oficjalnie zawiesili na najbliższe tygodnie publiczne sprawowanie mszy oraz zachęcali wiernych do pozostania w swoich domach.

Redakcja Miejsca we Wrocławiu również dołącza się do Braci Dominikanów i prosi mieszkańców Wrocławia o wychodzenie z domu tylko w pilnych potrzebach.

Tekst: Grzegorz Szein

Foto: Zbiory Fotopolska