Zbliża się największe święto rapu we Wrocławiu. W Hali Stulecia zagrają m.in.: Paluch, Szpaku. White 2115, Białas i OKI. Listopadowy wieczór będzie obfitował w mocne zwrotki, klimatyczne refreny, klasyki, które wierna publiczność zna na pamięć i najświeższe bangery.

Kolejna edycja Wrocław Hip Hop Festival już 18 listopada 2022 roku. Na scenie pojawią się raperzy w większości uzbrojeni w wersy z ostatnich wydawnictw i premier, bo tych w 2022 roku było sporo. Nie zabraknie Palucha, szef B.O.R. Records i stały bywalec wrocławskiego festiwalu wypuścił w tym roku 14-sty solowy krążek pod tytułem „Kompot”. Album został wydany w podobnym czasie co „Dom dla zmyślonych przyjaciół pana Mateusza” Szpaka – kolejnego gościa Wrocław Hip Hop Festivalu – i nawet rywalizował z nim o „jedynkę” OLiSu. Aktualnie Młody Simba pracuje już nad nowym materiałem, a niedawno ogłosił swoją pierwszą międzynarodową współpracę z ukraińskim zespołem Kalush Orchestra, zwycięzcami konkursu Eurowizji 2022.

Do line-upu dołączył także White 2115, który wrzesień spędził na koncertach w ramach „Pretty Tour”, trasie promującej jego czwarty studyjny album „Pretty Boy”. Tego samego wieczoru w Hali Stulecia pojawi się również Białas, więc spotkanie obu raperów może zaowocować wspólnym występem, skoro mają na koncie płytę „Diamentowy Las” z 2021 roku. OKI powróci na scenę Wrocław Hip Hop Festivalu po zeszłorocznym koncercie OIO. Młody Jeżyk tym razem wystąpi solo i po wydaniu tegorocznego krążka „Produkt47”. Kolejni goście, Avi & Louis Villain w zeszłym roku zamknęli swój płytowy tryptyk za sprawą wydawnictwa „Akademia Sztuk Pięknych”. Obecnie Loius szykuje się do premiery solowego albumu „Maestro”, natomiast Avi w ostatnich miesiącach mocno wspierał kolegów z branży. Do swoich produkcji zaprosili go m.in.: ReTo, Kaz Bałagane, Bonson czy Gibbs.

Z pewnością wiele emocji wzbudzi Young Multi – streamer, który od lat podbija Internet, aktualnie podróżuje po Polsce w ramach w większości wyprzedanej trasy „Toxic Tour”. Chivas, podopieczny Szpaka, również intensywnie koncertuje, więc we Wrocławiu możemy spodziewać się materiału z „młody say10” i jego ulubionej mieszanki rapu, trapu, a nawet punka. Natomiast Beteo, podopieczny SBM Label, z pewnością zaprezentuje kawałki ze świeżo wydanego krążka „Palma na blokach”. Listę gości zamyka Duo Face – duet raperów z Wrocławia, który tworzą Antone i Maharaja. Festiwal tradycyjnie rozkręcać będzie DJ Soina, tym razem w towarzystwie perkusisty Nasty P.

Wrocław Hip Hop Festival (18 listopada): Paluch, Szpaku, White 2115, Białas ,OKI, Avi & Louis Villain, Young Multi, Chivas, Beteo, DJ Soina & Nasty P, Duo Face.

Bilety w opcji REGULAR i VIP oraz bilety łączone z wydarzeniem One Love Music Festival są dostępne na stronie www.hiphopfestival.pl

 

Wydarzenie objęte patronatem medialnym MWW.