W najbliższy weekend (12-14 lipca) na placu Wolności odbędzie się XIV edycja Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych „Wrocław Cup 2024”. W tym roku w turnieju męskim spotka się trzynaście drużyn, natomiast w żeńskim – siedem.

Piłka nożna uliczna rozgrywa się na boisku o wymiarach 16×22 metry. Na boisku rywalizują drużyny składające się z 4 zawodników (3 zawodników w polu plus bramkarz). Pojedynki będą sędziować arbitrzy międzynarodowi, zrzeszeni w federacji Homeless World CUP.

Turniej rozpocznie się w piątek (12 lipca) uroczystą paradą uczestników i kibiców, którzy o godzinie 12:30 przejdą z placu Gołębiego na plac Wolności. W pierwszym dniu mecze będą rozgrywane w godzinach 13:30-19:00. W sobotę i niedzielę (13-14 lipca) zawodnicy będą rywalizować od 9:00 do 17:00.

Podczas turnieju zmierzą się ze sobą m.in. reprezentacje narodowe z Austrii, Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Kirgistanu, Litwy, Meksyku, Szwecji, Węgier, a także drużyna Brata Alberta z Wrocławia, Dropsów, Monaru Dębowiec i Przyjaciół. Wstęp jest bezpłatny.

Wylosowane grupy

Turniej żeński:

• Polska, Francja, Hiszpania, Dropsy, Szwecja, Meksyk i Węgry

Turniej męski:

• Grupa A: Polska, Szwecja, Kirgistan, Przyjaciele, Czechy

• Grupa B: Monar Dębowiec, Belgia, Austria, Brat Albert

• Grupa C: Meksyk, Francja, Węgry i Litwa

Polskiej reprezentacji udało się do tej pory wywalczyć 5 medali Mistrzostw Świata, zdobywanych w Szwecji (2004 r.), Wielkiej Brytanii (2005 r.), w RPA (2006 r.), Danii (2007 r.) i Chile (2014 r.).

Bądźcie z nami na tym święcie młodości ducha i radości. Wszyscy zawodnicy już wygrali grę w życie wolne od nałogów, sport pomaga im wytrwać w trzeźwości i zdobywać kolejne cele życiowe. Tym bardziej zapraszamy Was do wspólnego kibicowania! – zachęcają organizatorzy.

 

Foto: mat. Stowarzyszenie Reprezentacja Polski Bezdomnych