Wypiekany codziennie chleb neapolitański, kanapki z najlepszymi włoskimi wędlinami i serami oraz pizza miesiąca z zielonymi szparagami i pesto z czosnku niedźwiedziego – takie nowości czekają na gości Manii Smaku przy ul. Racławickiej 13. Do tego klimatyczny ogródek, w którym po zmroku można poczuć się jak we Włoszech i idealny przepis na wieczorne wyjście gotowy.

Pierwsza z nowości to wypiekany przez Manię Smaku chleb neapolitański, który jest serwowany gościom w formie czekadełka. Można go również kupić osobno w każdej pizzerii, a koszt ręcznie formowanego bochenka to 9 złotych. Chleb jest wypiekany codziennie, dzięki czemu jest zawsze świeży i pachnący.

Na bazie chleba przygotowywane są kanapki, dostępne w lokalu przy ul. Racławickiej 13. Można na nich znaleźć najlepsze, pachnące włoskie wędliny oraz pyszne sery. Do wyboru są dwa rodzaje kanapek – pierwsza z nich z czterema rodzajami wędlin, domowym dżemem morelowym oraz serami takimi jak Provolone oraz Parmigiano Reggiano, całość dopieszcza truflowe mayo oraz oliwa extra vergine. Druga z kanapek serwowana jest ze śmietankową Burratą, pomidorem malinowym, mortadellą, oliwą extra vergine oraz czosnkiem niedźwiedzim. Porcje są naprawdę imponujące.

 

Co więcej, w Manii Smaku co miesiąc można spróbować pizzy sezonowej – tym razem jest to placek o nazwie „Yogi” pełen wyjątkowych składników, takich jak: pesto z czosnku niedźwiedziego, zielone szparagi, śmietankowy serek straciatella, szynka Prosciutto San Daniele, pomidorki truskawkowe oraz chutney rabarbarowym.

Jeżeli chodzi o nowości, warto również wspomnieć o serwowanym w ramach oferty złotych trunków belgijskim Lambic Lindemans Kriek o wiśniowym smaku, który idealnie sprawdzi się podczas nadchodzących, letnich temperatur. Cały czas trwa również promocja, w ramach której kieliszek wina lub frizzante oraz złote trunki w stałej ofercie dostępne są w Manii Smaku za 7 złotych, a drinki takie jak Alt Spritz, Hugo Spritz, Peach Spritz czy Popcorn Spritz za 15 złotych.

Włoski klimat Manii Smaku przy ul. Racławickiej uzupełnia sporych rozmiarów ogródek, który warto odwiedzić szczególnie po zmroku, gdy klimatyczne lampki rozświetlają okolicę. Wtedy bez wyjeżdżania z Wrocławia, można chociaż przez chwilę poczuć się jak na kolacji podczas wakacji w Italii.

Więcej informacji dotyczących promocji i dostawy można znaleźć na:

Mania Smaku – lokalizacje:

  • ul. Racławicka 13,
  • ul. Legnicka 57s,
  • ul. Krzywoustego 87b.

Godziny otwarcia:

  • codziennie od godz. 11:00 do 22:00.

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z pizzerią Mania Smaku.
Foto: Miejsca we Wrocławiu