Szybka kolej do centrum miasta, nowy park z 600 drzewami, remonty ulic, nowoczesne inwestycje. Klecina staje się jednym z najdynamiczniej zmieniających się miejsc we Wrocławiu – potwierdza to liczba mieszkańców, która w ciągu kilkunastu lat wzrosła trzykrotnie. 

Co się zmieni?

Zdaniem Barbary Wajdy, przewodniczącej zarządu osiedla Klecina, to jedno z szybciej rozwijających się miejsc we Wrocławiu. – Widzimy to po znacznym przyroście mieszkańców. W ciągu ostatnich kilkunastu lat ich liczba potroiła się. Na Klecinie po prostu dobrze się mieszka. Ma wszystkie warunki, aby być najbardziej dynamicznie rozwijającą się nowoczesną dzielnicą we Wrocławiu, oferującą wysoką jakość życia – mówi Barbara Wajda. Klecina nie zwalnia tempa. Ulice Wałbrzyska i Ogórkowa otrzymały nowe nawierzchnie. Ciągle rozbudowywany jest park Migdałowy, który powstaje na terenie dawnej cukrowni. Dotychczas zasadzonych zostało tutaj kilkaset drzew. Drugie życie otrzyma również pamiętające niemiecką historię boisko przy ul. Dożynkowej. Niewykluczone, że pierwsze mecze na nowej murawie rozegrane zostaną już jesienią przyszłego roku. Mieszkańcy wyczekują również zapowiadanej reaktywacji linii kolejowej Wrocław–Świdnica. Dzięki niej dojadą do centrum miasta w zaledwie kwadrans. 

 

Inwestycja w Klecinę

Zdaniem Krzysztofa Jabłońskiego, eksperta rynku nieruchomości, zmiany zachodzące na Klecinie i atrakcyjne położenie na mapie miasta przyciągają zainteresowanie deweloperów.  – Dla klientów lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze danej nieruchomości. Dlatego deweloperzy za każdym razem wybierają ją z tak dużą starannością. Kluczową kwestią jest wysoki komfort życia. W przypadku Kleciny gwarantują go cisza i spokój w otoczeniu zieleni, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Jednocześnie umożliwia szybki dojazd do pozostałych dzielnic i kluczowych miejsc we Wrocławiu – mówi. Dojazd do Rynku z Kleciny zajmuje około 25 minut. Do największego centrum handlowego w regionie kilkanaście minut. Na Dworzec Główny około 20 minut – podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Portu Lotniczego Wrocław. 

 

Skandynawia we Wrocławiu

Wiadomo, że wybór mieszkań na Klecinie będzie jeszcze większy. Inwestor Ancona Development planuje wybudować tutaj 108 lokali utrzymanych we wpisującym się w zieleń stylu skandynawskim. We wrześniu rozpocznie prace nad realizacją pierwszego etapu osiedla Jutrzenka. Przedsprzedaż trwa. – Nasza propozycja przemawia przede wszystkim do rodzin z dziećmi, młodych małżeństw, singli i seniorów. Takie osoby odkrywają Klecinę i jej zalety na nowo – głównie dzięki dobrej lokalizacji i rozwiniętej infrastrukturze – mówi Piotr Seretny, prezes zarządu Ancona Development. – Dzielnica jest spokojna, bezpieczna, ma łatwy dostęp do szkół, placów zabaw, sklepów czy terenów zielonych – dodaje. Wyróżnikiem Jutrzenki będą mieszkania dwupoziomowe z zielonymi ogródkami – to nowość na wrocławskim rynku mieszkaniowym – mówi Piotr Seretny, prezes zarządu Ancona Development.

 

Foto: Mat. prasowy