Które lokacje związane są z kryminalnymi zagadkami stolicy Dolnego Śląska? Jak trudno odszukać wyjątkowy kościół ukryty na Hubach? To tylko wybrane z pytań, na które odpowiedzi można poznać podczas cieszących się popularnością, wakacyjnych spacerów organizowanych przez Wroclavię. Na wrocławian i turystów czekają jeszcze dwa wyjątkowe szlaki spacerowe. Wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem odbędą się 16 i 23 lipca o godzinie 11:00.

Spacery organizowane przez Wroclavię to okazja do poznania miasta z innej strony – trasy zwiedzania obejmują kilka słynnych, turystycznych miejsc, ale w dużej mierze koncentrują się na miejscach nieodkrytych, pełnych ciekawych historii. Osobą, która zabierze uczestników w podróż po Wrocławiu, będzie Maciej Maliński – certyfikowany przewodnik, historyk i prawdziwy pasjonat miasta, który specjalnie dla uczestników projektu spacerowego Wroclavii, stworzył wyjątkowe trasy.

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich do udziału w naszych wakacyjnych spacerach, podczas których wspólnie będziemy poznawać nasze miasto z mniej oczywistej strony mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii.W niedalekim sąsiedztwie Wroclavii znajduje się wiele ciekawych i wartościowych miejsc, których historię i specyfikę chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym Wrocław. Jako centrum handlowe zlokalizowane w sercu naszego miasta wykorzystujemy swój potencjał miejsca spotkań i integracji.

Szczegółowy plan i opis tras:

  • sobota, 16 lipca, start godz.: 11:00
    start: Wroclavia – przed wejściem Dąb, meta: Kościół Św. Stanisława Kostki

Osiedle Huby
Wszyscy uczestnicy spaceru będą mieli możliwość poznać historie dworców autobusowych oraz ciekawostki o bombach lotniczych, które znajdowano w ich okolicy. Dodatkowo przewodnik opowie o Browarze Mieszczańskim i Bazarze Smakoszy, a także przedstawi historię dzielnicy Huby wraz z wyjątkowym Kościołem Św. Stanisława Kostki.

  • sobota, 23 lipca, start godz.: 11:00
    start: Rynek – pomnik A. Fredry, meta: Wroclavia

Makabryczny Wrocław (trasa rekomendowana dla uczestników powyżej 16. roku życia)
Podczas tego spaceru uczestnicy poznają sprawę wampira we Wrocławiu, tragicznych piastonaliów przy Wzgórzu Partyzantów, przerażającej fosy i kilka historii związanych z Dworcem PKP.

Przewidywany czas trwania wycieczki to około 2 godziny. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Ze względu na kwestie organizacyjne warto na miejscu pojawić się 15 minut przed planowanym czasem rozpoczęcia spaceru.

 

Foto: mat. prasowe Wroclavia