Weganizm i wegetarianizm stają się coraz popularniejsze. W ostatnich latach z pewnością każdy zauważył wśród swoich znajomych coraz więcej osób, które deklarują wyłączenie z diety potraw mięsnych, a nawet pochodzenia odzwierzęcego. Coś, co jeszcze dekadę temu było uważane za wynaturzenie, dzisiaj nie wzbudza żadnych kontrowersji, a za kilka lat stanie się standardem.

W sklepach coraz łatwiej jest dostać produkty dla wegan i wegetarianów, ponieważ do tego sposobu życia przekonuje się coraz więcej osób. Lata mijają, ludzie żywiący się wyłącznie roślinnymi produktami mają się dobrze, więc kolejne osoby zaczynają rozmyślać o spróbowaniu tego stylu odżywiania się. Zamienniki mięsne często są droższe, ale wszystko po trochu zaczyna się stabilizować. Im więcej będzie osób, które wyłączyły z diety produkty odzwierzęce, tym łatwiej będzie im zdobyć tanie i dobre produkty przeznaczone dla ich diety. Oto zestawienie z najpopularniejszymi weganami i wegetarianami w show-biznesie.

Zac Efron

W tym miejscu z pewnością wiele pań złapie się za głowę. Idol nastolatek sprzed dekady również opiera swoją dietę na produktach roślinnych. Aktor jest znany z idealnie wyrzeźbionego ciała, które osiągnął dzięki ciężkim treningom oraz doskonale dobranej diecie (wraz z mięsem). Zac przyznał, że w ostatnich latach zdecydował się zmienić sposób żywienia, co znacząco poprawiło sposób, w jaki jego ciało funkcjonuje.  Aktor przyznaje, że nadal trenuje i najbliższe lata będą dowodem na odwieczne pytanie osób ze świata fitnessu: „Czy na diecie wegańskiej/wegetariańskiej można dobrze rozbudować ciało?”.

Jim Morris

Kulturystyka i weganizm nie idą w parze? I tak, i nie. Udowodniono, że mięśnie ludzie budują się o wiele szybciej, jeśli dostarcza im się białka ze źródeł odzwierzęcych, ale Jim Morris – kulturysta z ogromnym stażem udowodnił, że się da. Żaden dzisiejszy kulturysta nie będzie robił na sobie eksperymentów, ponieważ mogłoby to zaważyć na jego karierze, dlatego coś takiego mógł zrobić ktoś u schyłku kariery. Jim rozpoczął swoją karierę ze standardową kulturystyczną dietą i osiągał duże sukcesy. W 1985 roku przeszedł na weganizm i do 1996 roku startował jeszcze w zawodach.

Miłośnicy kulturystyki nadal są jednak nieprzekonani i twierdzą, że takie działanie to czysty hazard. Dlatego według nich lepiej już wyżyć się w kasyno online, ochłonąć i nie eksperymentować na czymś, z czego żyją. Mimo wszystko trzeba przyznać, że Jim Morris jest idealnym przykładem sportowca, który bardzo dobrze sobie radził, konkurując z „mięsożercami”.

Benedict Cumberbatch

Uwielbiany przez miliony, za wykreowanie oryginalnej postaci Sherlocka Holmes’a oraz Doctora Streange’a, Benedict Cumberbatch przyznał, że swój wygląd oraz samopoczucie osiągnął, stosując wegańską dietę. Aktor został nawet wybrany w 2018 roku najpiękniejszym weganem.

Mike Tyson

Uosobienie siły, przez wielu nazywany bestią – Mike Tyson również jest weganinem i nie przyjmuje pokarmów odzwierzęcych. Dla wielu osób może się to wydawać dziwne, ponieważ bokser na pierwszy rzut oka wydaje się człowiekiem, który nie przejmuje się takimi sprawami. Jeśli jednak ktoś prześledzi jego życiorys, to w wielu miejscach można zauważyć, że Mike kocha zwierzęta.

Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie można było zauważyć znaczący wzrost aktywności Tysona na mediach społecznościowych. Było to powiązane z jego symbolicznym powrotem do boksu. Pięściarz zadziwił świat doskonałą dyspozycją i wyglądem. Jak przyznaje, wszystko to osiągnął, przyjmując wyłącznie produkty wegańskie.

Beyonce

Jedna z najpopularniejszych piosenkarek świata, której utwory już drugą dekadę nie schodzą z list przebojów, także nie przyjmuje produktów odzwierzęcych. Beyonce jest żywym dowodem na to, że można osiągnąć piękną sylwetkę, zdrowy wygląd i pracować na pełnych obrotach, pomimo stosowania takiej diety. Piosenkarka prowadzi niezwykle aktywny tryb życia i praktycznie bez przerwy pracuje nad nowymi projektami. Dzięki temu potrafi utrzymywać się na topie przez cały czas i to wszystko odżywiając się zgodnie z zasadami weganizmu.

Inne znane osoby, które także deklarują stosowanie diety wegańskiej i wegetarianizmu

W show-biznesie weganizm stał się modny, i ten trend w najbliższym czasie będzie przybierał na sile. Coraz więcej młodszych i starszych gwiazd deklaruje, że dieta wegańska jest przyszłością, z czym coraz trudniej polemizować. Oto gwiazdy, które nie jedzą produktów odzwierzęcych:

  • Ariana Grande;
  • Woody Harrelson;
  • Miley Cyrus;
  • Peter Dinklage;
  • James Cameron;
  • Joaquin Phoenix;
  • Michelle Pfeiffer.

Mówi się, że weganizm jest odżywianiem przyszłości i niebawem wszyscy będą przyjmować wyłącznie produkty roślinne, a białko odzwierzęce będzie przeznaczone wyłącznie dla sportowców wyczynowych. Jeśli uda się stworzyć/udowodnić, że niektóre rośliny zawierają pełnowartościowe białko, to można się spodziewać, że całe żywienie ludzkości oprze się na produktach odzwierzęcych.

 

Foto: Pixabay