Nie wyrzucaj- oddaj, twoja roślina znajdzie nowy dom! Od niedawna we Wrocławiu działa „zielony departament” jest on odpowiedzialny za ekologię oraz ochronę środowiska. Według planów jesienią tego roku zostanie otwarte schronisko dla roślin, gdzie każdy z nas będzie mógł oddać, wymienić się lub zaadoptować daną roślinę. Akcja ma zachęcać też to oddawania roślin domowych innym osobom na pewien czas, na przykład gdy jedziemy na wakacje czy nie mamy gdzie trzymać kwiatów balkonowych przez zimę. [addAdSense]

Aby oddać roślinę do schroniska trzeba ją przynieść w doniczce wraz z opisem co się w niej znajduje. Rodzaj doniczki nie ma znaczenia. Według założeń w schronisku każdy będzie mógł porozmawiać z pracownikiem Zarządu Zieleni Miejskiej. Podpowie on jak dbać o naszą roślinę oraz co jej dla niej najlepsze.

Nie jest jeszcze znana lokalizacja schroniska. Prawdopodobne jest, że „roślinne punkty” będą działać od poniedziałku do piątku na zmianę w różnych częściach miasta. Opinie dotyczące lokalizacji można przekazywać za pomocą profilu facebookowego Moje Drzewo lub na Twitterze – Zielony Wrocław.

 

 

Tekst: Dagmara Noszczyk
Foto: Zielonyzagonek pl