Od minionego poniedziałku na terenie Wrocławia działa 6 punktów poboru masek, które udostępniane są przez wrocławskie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Inicjatorką akcji we Wrocławiu jest radna miejska, Agnieszka Kędzierska, natomiast koordynatorką Kamila Kamińska-Sztark.

Maski wykładane są w każdy poniedziałek dwukrotnie – o godz. 12:00 i 17:00. Liczba masek jest jest ograniczona, co spowodowane jest określoną liczbą osób, które je szyją. W związku z tym inicjatywa rozdawania masek skierowana jest do osób najbardziej potrzebujących, które mogą nie mieć innej możliwości zaopatrzenia się w maseczki.

Maski dostępne są w pakietach po dwie sztuki, a organizatorzy akcji proszą by jedna osoba pobierała jeden pakiet, aby nie zabrakło masek dla pozostałych osób, które ich potrzebują. Udostępniane maseczki szyte są przez wolontariuszy, a do każdego pakietu dołączana jest instrukcja zawierająca informacje, w jaki sposób powinno się dbać o maskę, aby służyła jak najdłużej.

Miejsca, w których dostaniecie maseczki:

Stare Miasto

  • Stojak przed KOTON Kocia Kawiarnia, Igielna 41. Punkt organizowany przez KOTON Kocia Kawiarnia.

Przedmieście Oławskie

  • Wiata na trójkątnym skwerze u zbiegu Komuny Paryskiej i Kościuszki. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej i menthol architects.

Szczepin

  • Skwer przed Parafia Chrystusa Króla we Wrocławiu, Młodych Techników 17. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Serce Szczepina.

Karłowice-Różanka

  • Wielopokoleniowe Centrum Aktywności we Wrocławiu, Kasprowicza 46 – ogrodzenie. Punkt organizowany przez Fundację Emma.

Strachocin-Swojczyce-Wojnów

  • Rewir Twórczy – Centrum Aktywności Lokalnej, Swojczycka 118 – ogrodzenie. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Grupa z Pasją.

Złotniki

  • Pergola Złotnickie Centrum Spotkań, Wielkopolska 7 Punkt organizowany przez Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa wprowadzony został od 16 kwietnia. Każda osoba w miejscu publicznym musi nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos.

 

Foto: KOTON Kocia Kawiarnia