W sobotę (15 kwietnia) odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Treningowego Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start”. Obiekt dedykowany osobom z niepełnosprawnościami mieści się przy ul. Rakietowej 33. Jest pozbawiony barier architektonicznych, a jednocześnie przystosowany do uprawiania większości dyscyplin sportowych.

Głównym celem Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych jest prowadzenie działalności w zakresie sportu, turystyki, rekreacji, rehabilitacji i innych form wypoczynku leżących w sferze działań publicznych na rzecz osób niepełnosprawnych. Dlatego też powstało Centrum Treningowe, które będzie mieściło niemalże wszystkie sekcje związane z niepełnosprawnymi sportowcami, dzięki czemu nie będą oni musieli jeździć do oddalonych punktów.

W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział m.in: Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojciech Biliński – dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego oraz Paweł Parus – pełnomocnik marszałka ds. osob z niepełnosprawnościami.

Gratuluję WZSN Start tak fantastycznego miejsca, które będzie służyło rozwojowi pasji sportowych wśród osób z niepełnosprawnościami. Życzę wielu sukcesów i liczę na owocną współpracę w realizacji kolejnych wspólnych projektów – mówił Marcin Krzyżanowski.

WZSN „Start” od lat wspierane jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, który przekazuje środki finansowe na zajęcia sportowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz różnego rodzaju wydarzenia i imprezy.

 

Foto: mat. UMWD