Ponad 8 ton piasku, niesamowite rzeźby, ogromny ocean, wrocławskie legendy i miniaturowi plażowicze cieszący się promieniami letniego słońca. Miasto z Piasku w Kolejkowie zostało otwarte 28 czerwca.

Miasto z Piasku to zapowiedź letniej przygody. Szumiące wody oceanu skrywają tajemnicze stworzenia, a wrocławskie legendy snują się cieniem wśród zabytkowych kamieniczek. Kolejkowiczanie budują swoje miasto z przedmiotów pozostawionych wśród piasku, leżaków, parawanów, strojów kąpielowych, sznurków i ciast. Zwiedzając miasto można dostrzec piaskowe inspiracje sztuką, ekologią i fantastycznymi legendami.

Tworzenie budowli z piasku wymaga wiele pracy, cierpliwości i precyzji, ale efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart. Inspiracją było nadchodzące lato, ekologia i nadmorskie kurorty – podkreśla Klaudia Sztandera, architektka makiet.

Kolejkowo bawi i edukuje, dlatego w Mieście z Piasku znajdziecie wakacyjną beztroskę i ekologię. Odwiedzający będą zaskoczeni w jaki sposób Kolejkowiczanie budują swój świat. Wykorzystują  każde ziarenko piasku, wykałaczkę, zgubiony na plaży łańcuszek czy pozostawioną puszkę – mówi Jakub Paczyński pomysłodawca Kolejkowa.

Miasto z Piasku otworzyło się dla zwiedzających 28 czerwca, a zupełnie nowe scenki i piaskowe budowle będzie można oglądać do 15 września. Zwiedzanie Miasta z Piasku jest możliwe w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

 

Kolejkowo to ogromna, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię aż 1500m2, a składa się na nią około 4000 figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków. Zobaczyć można tutaj w miniaturze życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, zobaczyć jeżdżące po torach pociągi czy tramwaje za dnia i nocą, pływający statek i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska, w tym Ratusz na rynku wrocławskim.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 32zł – normalny i 26 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

 

Foto: mat. prasowe Kolejkowo