Na Przedmieściu Oławskim, a dokładnie przy ul. Szybkiej powstała Przesadzarnia. Jest to nowe miejsce dedykowane do przesadzania, leczenia oraz pielęgnacji roślin domowych. Oficjalne otwarcie roślinnej warsztatowni zaplanowano na środę (9 lutego).

– Na miejscu możemy przesadzić Wasze rośliny do nowych doniczek, zwalczymy szkodniki (poprzez specjalne opryski) oraz wyleczymy choroby. A jak chcecie, możecie także przesadzić rośliny samodzielnie, korzystających z dostępnych mieszanek oraz wolnego miejsca – informują inicjatorzy Przesadzarni.

Wszystkie osoby, które odwiedzą lecznicę roślin, będą mogły skorzystać ze specjalistycznych mieszanek ziemi, nawozów i wspomagaczy dla roślin. Dostępne są również takie akcesoria jak drabinki, uchwyty czy paliki podtrzymujące kwiaty.

Posiadacze roślin, którzy nie mają czasu zająć się swoją kolekcją, także mogą przynieść je do Przesadzarni, gdzie zostaną przesadzone i wyleczone.

Usługi realizowane w ramach lecznicy roślin wyceniane są indywidualnie na miejscu. Ceny zaczynają się od 10 zł przy małych roślinach.

Przesadzarnia znajduje się przy ul. Szybkiej 1B/B i jest otwarta od wtorku do piątku w godz. 13.00 – 19.00 oraz w soboty w godz. 11.00 – 17.00.

 

Foto: Pixabay