W piątek (23 grudnia) ruszą prace przy budowie kolejnego fragmentu Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Mowa o odcinku od ul. Zemskiej do ul. Strzegomskiej, który zostanie wyłączony z ruchu. Dla kierowców zaplanowano objazd.

Na ul. Rogowskiej powstanie torowisko tramwajowe, przebudowana zostanie jezdnia i sieci podziemne m.in. drenaż  pozwalający odwodnić teren, na którym wybudowane jest jedno z największych osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu. Prace przy budowie ostatniego odcinka TAT zakończą się w wakacje 2023 roku. Co ważne jednocześnie udostępniony dla kierowców zostanie odcinek od ul. Zemskiej do pętli, na którym trwały roboty w ostatnich miesiącach – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór to jedna z największych inwestycji tramwajowych w powojennym Wrocławiu. W jej ramach powstaje 7 km nowego torowiska, po którym będą mogły kursować także autobusy. Planowane zakończenie prac to koniec sierpnia 2023 roku. Całkowity koszt inwestycji TAT szacuje się na 368 mln zł, z czego ponad 182 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Od piątku (23 grudnia) zmieni się organizacja ruchu dla kierowców:

Zmiany w rozkładach MPK

W związku z zaplanowanymi pracami, w sobotę (24 grudnia) wprowadzone zostaną zmiany tras linii autobusowych 124, 134, 142, 149 oraz kursów nocnych linii 241, 249.

  • Linia 124 i 134 

Autobusy linii 124 i 134 w kierunku Księża Wielkiego, będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór (pętla)” i pojadą ulicą Zemską, Żernicką, Chociebuską, Rogowską, Zemską, Rogowską, Chociebuską,  Gubińską do ulicy Strzegomskiej  gdzie wrócą na swoją trasę.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Nowego Dworu od ulicy Strzegomskiej pojadą ulicą Gubińską, Chociebuską, Rogowską, Zemską, Rogowską i dalej Zemską do pętli.

  • Linia 142

Autobusy linii 142 w stronę Kuźnik od  ulicy Strzegomskiej pojadą ulicą Gubińską, Chociebuską, Rogowską, Zemską, Żernicką, Chociebuską oraz ulicą Hermanowską do pętli Kuźniki.

W przeciwnym kierunku, czyli w kierunku Karłowice wyjadą z pętli i pojadą ulicą Kołobrzeską, Hermanowską, Chociebuską, Rogowską, Zemską, Rogowską, Chociebuską oraz Gubińską gdzie powrócą na swoją trasę przez ulicę Strzegomską.

  • Linia 149

Autobusy linii 149 od strony placu Grunwaldzkiego będą kursowały objazdem od ulicy Strzegomskiej przez ulicę Gubińską, Chociebuską, Rogowską, Zemską , Rogowską, Rogowską, Zemską i od ulicy Żernickiej na swoją trasę.

W przeciwnym kierunku od strony Kuźnik do placu Grunwaldzkiego od ulicy Kołobrzeskiej pojadą ulicą Żernicką, Chociebuską, Rogowską, Zemską, Rogowską, Chociebuską oraz ulicą Gubińską gdzie wracają na swoją trasę przez ulicę Strzegomską.

  • Linia 241

Autobusy linii 241 od pętli Pawłowice (Widawska) pojadą od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską do pętli Nowy Dwór.

W kierunku przeciwnym od pętli Nowy Dwór pojadą ulicą Zemską, Żernicką, Chociebuską następnie od ulicy Gubińskiej dalej swoją trasą.

  • Linia 249

Autobusy linii 249 w stronę pętli Krzyki pojadą od ulicy Jerzmanowskiej przez ulicę Żernicką, Chociebuską, Rogowską, Zemską, Rogowską, Zemską, Rogowską, Chociebuską, Gubińską i od ulicy Strzegomskiej dalej pojadą swoją stałą trasą.

 

Foto/Wizualizacje: Wrocławskie Inwestycje