Na najbliższy weekend (25-27.03) ZDiUM zaplanował wykonanie drugiej części szybkiego remontu nawierzchni na al. Hallera – od wysokości ul. Inżynierskiej do skrzyżowania z ul. Grabiszyńską. Prace będą prowadzone w trybie połówkowym przy zajęciu jednego pasa (naprzemiennie prawego i lewego), przy utrzymywaniu przejazdu na pasie drugim.

Remont rozpocznie się w piątek (25 marca) o godzinie 22:00, natomiast zakończy się w poniedziałek (28 marca) około godziny 5:00. Prace będą realizowane w godzinach późnowieczornych i nocnych, co może powodować zakłócenia ciszy nocnej.

Spękane, odkształcone warstwy nawierzchni zostaną sfrezowane i zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – wyjaśnia ZDiUM.

Po zakończeniu prac remontowych na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Grabiszyńską zostanie wdrożona zmiana organizacji ruchu, która będzie miała na celu poprawienie jego płynności. Projekt przewiduje poszerzenie wlotu al. Hallera kosztem wysepki kanalizującej ruch i wpisanie dodatkowego pasa ruchu. Na wlocie ul. Klecińskiej zniknie natomiast możliwość skrętu w prawo z drugiego pasa ruchu, ponieważ stwarzała ona potencjalne dodatkowe zagrożenia.

Remont realizuje firma Pro-Tra Building, a koszt jego wykonania to ponad milion złotych.

 

Foto: Google Maps