Już w najbliższe wakacje będzie można skorzystać z rozbudowanego Aquaparku Wrocław. Za niespełna dwa miesiące planowane jest oddanie do użytku dwóch nowych basenów zewnętrznych.

Prace nad rozbudową wrocławskiego Aquaparku rozpoczęły w styczniu 2020 roku. Za parę miesięcy zakończy się realizacja dwóch basenów zewnętrznych, nowych miejsc parkingowych wraz z dodatkowymi szatniami i budynkami. Otwarcie nowej części Aquaparku zaplanowano w najbliższe wakacje.

Nowa część parku wodnego mieści się na terenie graniczącym z ulicą Petrusewicza od strony północnej i ze Wzgórzem Andersa od zachodniej. Powstają tam dwa nowe baseny wraz z osobnym wejściem do budynku Aquaparku.

Pierwszy basen o powierzchni 425 metrów kwadratowych i głębokości 1,2 m będzie miał charakter rekreacyjny, natomiast drugi o powierzchni 82 mkw. i głębokości 0,4 m zaplanowany został jako brodzik dla dzieci wraz z zjeżdżalnią. Baseny będą miały specjalne wózki inwalidzkie oraz dźwigi dla osób niepełnosprawnych.

Rozbudowany Aquapark Wrocław również będzie posiadał kilka nowych budynków, w których będą się mieścić kabiny do przebierania, pomieszczenie dla matki z dzieckiem, natryski i toalety oraz hala filtrów i zbiorniki przelewowe. Pojawią się także dwa nowe stanowiska kasowe oraz powiększony parking samochodowy przy ulicy Petrusewicza na dodatkowe 200 stanowisk. Więcej zieleni pojawi się także w strefie plażowej.

Cały koszt rozbudowy wrocławskiego Aquaparku wynosi 11 mln zł.

 

Tekst: Grzegorz Szein

Foto: Aquapark Wrocław