To będzie pierwsze takie miejsce we Wrocławiu. Idea „męskich szop” wywodzi się z Australii i jest popularna w wielu krajach. Z warsztatu, który stanie na Nadodrzu, będzie można korzystać bezpłatnie.

W środę na wrocławskim Nadodrzu zostanie otwarta Męska Szopa, trzecia tego typu placówka w Polsce. Do tej pory działały tylko w Warszawie i Słupsku. To efekt współpracy wrocławskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Wrocławskiego Centrum Seniora i sieci multimarketów Jula, partnera strategicznego projektu.

Męska Szopa to inicjatywa, która zrodziła się w Australii, ale sieć Men’s Shed, czyli męskich szop, działa z powodzeniem także w innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Miejsca tego typu pozwalają majsterkowiczom z najbliższej okolicy bezpłatnie korzystać z w pełni wyposażonego warsztatu i realizować wspólne projekty. To miejsce spotkań i rozmów, sprzyjające integracji lokalnej społeczności oraz zachęta do aktywnego spędzania czasu. Oczywiście miejsce nie jest przeznaczone tylko dla mężczyzn.

Warsztat będzie działać przy ul. Paulińskiej 16.

Foto: Shellharbour