Po czterech latach powstał Park Mamuta, który  zlokalizowany jest w pobliżu ul. Bukowskiego. Inwestycja powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Park Mamuta, to plac zabaw w otoczeniu zieleni, którego główną atrakcją jest zabawka dla dzieci i młodzieży w właśnie kształcie mamuta. To właśnie 6-metrowy mamut (zwany Cioskiem) ze zjeżdżalniami (kły), ścianką wspinaczkową i linami, był najważniejszą częścią inwestycji. Wykonano również ścieżki o nawierzchni żwirowej, odnowiono kamienne rzeźby autorstwa Tadeusza Tellera, zamontowano totemy powitalne oraz stojaki na rowery i kosze na śmieci. W parku pojawią się także nowe drzewa i krzewy.

Projekt „Ślężański mamut” został wybrany we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim 2014. Tym samym jest najdłużej realizowanym projektem w historii WBO. Najpierw trzeba było rozwiązać umowy dzierżawy z działkowcami, później formalnie przekształcić grunty rolne w park miejski, dopiero następnie ogłosić przetarg. Miasto ogłaszało przetarg aż cztery razy. Za każdym razem potencjalni wykonawcy chcieli wykonać zadanie za kwotę większą niż suma, którą miasto było gotowe przeznaczyć na tę inwestycję. Przy czwartym podejściu magistrat postanowił dołożyć dodatkowe pieniądze na realizację projektu.

W sobotę, o godz. 11 Park Mamuta zostanie oficjalnie otwarty. Uczestnicy posadzą nowe krzewy, a także wyjątkowe rodzinne drzewo. 

 

Foto: Mat. Prasowy