W sobotę 18 września przez centrum miasta przejdzie „Wrocławski Marsz Milczenia”, którego uczestnicy będą domagać się m. in. ustąpienia ze stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Wydarzenie jest związane z szeroko opisywanymi w mediach interwencjami funkcjonariuszy policji na Dolnym Śląsku.

„W związku z morderstwami na komendach i podczas interwencji policyjnych, a także na izbie wytrzeźwień, po raz kolejny wychodzimy na ulice Wrocławia, domagając się ustąpienia ze stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz przeprowadzenia rzetelnego śledztwa Prokuratorskiego. Żądamy także informowania nas na bieżąco o przebiegu sprawy” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Marsz rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00 pod wrocławskim Pręgierzem, a następnie jego uczestnicy przejdą ulicami miasta pod Komendę Wojewódzką Policji przy ul. Podwale 31-33.

Jak informują organizatorzy, celem marszu jest doprowadzenie do tego, by osoby odpowiedzialne za wydarzenia, które miały miejsce we Wrocławiu czy Lubinie poniosły konsekwencje i zostały odpowiednio ukarane. Przypominamy, iż chodzi o sytuacje dotyczące Bartosza z Lubina oraz Dymitra i Łukasza z Wrocławia, którzy ponieśli śmierć po interwencjach policjantów.

 

Foto: Zbiory Fotopolska