Dwa wrocławskie lodowiska rozpoczną swoją działalność w najbliższą sobotę. Na łyżwach będzie można pojeździć już od 8:00, na tafli przy ul. Spiskiej 1 lub przy ul. Wejherowskiej 34.

W tym roku zakupiony został nowy sprzęt do wypożyczalni, a najmłodsi będą mogli wypożyczyć łyżwy saneczkowe (dwupłozowe), aby rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem. W wypożyczalniach znajdują się również kaski. Na dzieci czekają pomocne zwierzaki (foki, pingwiny, misie, renifery) do nauki jazdy na łyżwach. W tym roku cały sprzęt będzie dezynfekowany na bieżąco przez obsługę lodowisk.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00, jak co roku, prowadzone będą na lodowiskach zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach dla dzieci z wrocławskich szkół. Jest to projekt miejski, w którym lodowiska uczestniczą od kilku lat. Sprawdza się on bardzo dobrze, gdyż frekwencja na lekcjach wf-u w szkołach poprawiła się znacznie. Dzieci uczą się od podstaw jazdy na łyżwach, mają zapewniony sprzęt (łyżwy, kaski) i fachową opiekę instruktorów.

W związku z pandemią, na lodowiskach będą obowiązywały poniższe zasady:

– LIMIT OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH jednorazowo w obiekcie:

lodowisko Spiska – 180 osób, lodowisko Orbita – 60 osób

– OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST i NOSA (maseczka, przyłbica) PODCZAS PRZEMIESZCZANIA SIĘ PO OBIEKCIE – Klienci zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos przed wejściem do obiektu, w kolejce do kasy, do wypożyczalni sprzętu, w szatni i podczas przemieszczania się w obiekcie.

Na samej płycie lodowiska zalecamy również podczas jazdy na łyżwach zasłaniać usta i nos.

– OBOWIĄZKOWA DEZYNFEKCJA RĄK – każda osoba na terenie obiektu zobowiązana jest do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt. Środki do dezynfekcji rąk znajdują się przy wejściu oraz w toaletach i szatniach.

– ZACHOWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO min. 1,5-2 m szczególnie podczas przebywania w kolejce przed obiektem, przy kasie, przy wypożyczalni i w szatni.

– ZAKAZ korzystania z lodowiska przez osoby z objawami infekcji.

CENNIK

W poniedziałki w ramach TANIEGO ŚLIZGANIA przez cały dzień za wejściówkę zapłacimy 11 złotych za godzinę (zniżka nie obowiązuje podczas ferii zimowych oraz w święta).   

wtorek – piątek

Bilet normalny 16 zł h

Bilet ulgowy* 14 zł /h 

Bilet rodzinny** 14 zł/h/os.

sobota, niedziela i święta

Bilet normalny 20 zł/h

Bilet ulgowy* 18 zł/h

Bilet rodzinny** 18 zł/h/os. 

Bilet dla osoby towarzyszącej (bez możliwości wejścia na płytę) 2 zł/h

* przysługuje: dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia i emerytom

** bilet rodzinny: min. 3 osoby, max. 2 osoby dorosłe

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU

łyżwy 8 zł/h

kask 3 zł/ h

pingwin, foka, miś 15 zł/ h

ostrzenie łyżew 10 zł/parę

Dokładne godziny otwarcia oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych:

Foto: Pixabay