Dawny Pałac „Pod Złotą Muszlą”, zlokalizowany przy ul. Wita Stwosza 33-35 zamieni się w Rezydencję Bankową. Po  metamorfozie w budynku będą się mieścić dwa kompleksy biurowe oraz 111 apartamentów hotelowych, które inwestor wystawił już na sprzedaż.

Budynek dawnego I Oddziału Banku PKO BP, w którym od 1899 roku prowadzona była działalność bankowa, został kupiony przez dewelopera specjalizującego się w budowie mikroapartamentów, a mianowicie Spółkę Dolnośląskie Inwestycje. Zgodnie z początkowym pomysłem na remont pałacu, miał on pełnić funkcje usługowe, ze szczególnym ukierunkowaniem na kompleks multi-gastronomiczny i właśnie z takim założeniem zostało wydane pozwolenie na budowę, na mocy którego rozpoczął się remont, modernizacja i rozbudowa obiektu.

Z czasem okazało się jednak, że projekt uległ zmianie. Jak poinformował deweloper: „W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na obiekty typu hotelowego w centrach wielkich miast przygotowaliśmy koncepcję zamienną dla przedmiotowej inwestycji, w rezultacie której powstaną 111 apartamenty hotelowe i dwa kompleksy biurowe na kondygnacjach od pierwszego do trzeciego piętra z jednoczesnym pozostawieniem funkcji usługowych w części parterowej i podziemnej.”

Aktualnie w serwisach ogłoszeniowych dotyczących nieruchomości, można znaleźć oferty sprzedaży apartamentów w Rezydencji Bankowej. Dostępne są mieszkania 1-2 pokojowe, o powierzchni od 11,70 do 44,80 metrów kwadratowych, zlokalizowane na pierwszym, drugim i trzecim piętrze. Cena za m² waha się od 18 720 do 33 326 złotych.

Zaplanowany termin oddania apartamentów do użytku to IV kwartał 2023 roku.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu