W piątek 24 września ulicami Wrocławia przejdą osoby, których celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem kryzysu klimatycznego. Protestujący przejdą ulicami miasta, dlatego mieszkańcy muszą liczyć się z ewentualnymi utrudnieniami w ruchu.

Organizatorem protestu pod hasłem „WSPÓLNE DZIAŁANIE LUB WSPÓLNE WYMIERANIE” jest Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

„Ostatni raport Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) nie pozostawia żadnych wątpliwości – jest gorzej, niż przewidywaliśmy, że będzie jeszcze kilka lat temu. Autorzy piszą wprost: „To czerwony alarm dla ludzkości”. Nie mamy szans poradzić sobie z tym zagrożeniem, jeżeli nie zaczniemy działać #ramiewramie. Będziemy działać wspólnie lub wspólnie umierać” – można przeczytać w opisie wydarzenia.

Manifestacja rozpocznie się w piątek 24 września o godzinie 10:30 na placu Wolności, a następnie protestujący przejdą ulicami Modrzejewskiej, Świdnicką, Swobodną, postój przy Wroclavii, później Borowską, Peronową, Kołłątaja, Piotra Skargi, pl. Dominikańskim, bł. Czesława, Św. Katarzyny na pl. Nowy Targ, Kotlarską i Kuźniczą do Rynku, gdzie około godziny 13:30 nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Jak informuje Urząd Miasta, liczba uczestników zgłoszonych w ramach zgromadzenia to 750 osób.

Źródło: mat. prasowe / Foto: Facebook/Slogan Ethical and Vegan Clothing