W miejscu dawnego budynku PZU przy placu Dominikańskim powstanie nowy biurowiec. Rozpoczęcier budowy planowane jest na początek 2019 roku. Tower Inwestycje, spółka z Grupy PZU, informuje, że budynek przy Oławskiej 35 będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 kondygnacje podziemne, z ponad 140 miejscami parkingowymi. 

Na parterze oraz trzech pierwszych piętrach zlokalizowane będą podmioty z Grupy PZU. Pozostałe 3 piętra przeznaczone będą na wynajem. Pomieszczenia będą wyróżniać się wysokim, dostosowanym do indywidualnych oczekiwań, standardem i funkcjonalnością. Odpowiednio ukształtowane elewacje zagwarantują komfort pracy niezależnie od oświetlenia zewnętrznego. Lokale spełniać też będą wymogi związane z polepszeniem warunków akustycznych dla osób o specjalnych potrzebach dotyczących słuchu i komunikacji.

Inwestor położył nacisk na zastosowanie rozwiązań proekologicznych. To, między innymi, zaawansowane systemy oszczędzania energii, wody, zielone dachy, miejsca dla samochodów o napędzie elektrycznym z możliwością ładowania, stojaki rowerowe wraz z niezbędną infrastrukturą dla rowerzystów taką jak prysznice, szatnia, suszarnia i samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Inwestor, w trosce o większy komfort pieszych oraz pasażerów czekających na przystanku MPK, poszerzy chodnik tworząc podcienia na całej długości elewacji frontowej. Prowadzone są również rozmowy dotyczące umieszczenia stacji rowerowej w sąsiedztwie budowli.

Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2021 roku.

Wizualizacje: Mat. PZU