W piątek (19 sierpnia) we Wrocławiu rozpoczęła się największa brydżowa impreza w Polsce, a mianowicie World Bridge Series 2022. W WBS można zagrać we wszystkich kategoriach rywalizacji, zarówno w parach jak i teamach. Mistrzostwa Świata potrwają dwa tygodnie – do 3 września.

Turniej World Bridge Series odbywa się w stolicy Dolnego Śląska już po raz drugi, poprzednie Mistrzostwa Świata miały miejsce w 2016 roku. Jest to wydarzenie najwyższej sportowej rangi, w którym bierze udział blisko 2000 zawodników i zawodniczek z całego świata. We Wrocławiu pojawi się także pierwsza dziesiątka światowego rankingu.

Jako Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspieramy wszelkie inicjatywy sportowe, które mogą być z jednej strony świetną okazją do spędzania wolnego czasu, a z drugiej możliwością do spotkań i tworzenia wielopokoleniowej tradycji. Ponadto wierzę, że turniej ten przyczyni się do popularyzacji tego sportu. Na organizację całego przedsięwzięcia Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał 400 tysięcy złotych – informuje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Podczas wydarzenia rozegranych zostanie osiem turniejów – po cztery drużyny (od 4 do 6 zawodników w drużynie) oraz par: open, kobiet, seniorów (pow. 63 lat) i mikstów. Dodatkowo planowane są imprezy towarzyszące, różne turnieje par i teamów oraz zawody juniorskie.

 

Foto: halastulecia.pl