Dotychczasowego prezesa Zoo Wrocław, Radosława Ratajszczaka, zastąpi pełniąca funkcję wiceprezes, Joanna Kasprzak. Jednak za kierowanie ogrodem zoologicznym odpowiadać będzie jeszcze jedna osoba, a mianowicie dyrektor ds. hodowlanych, Mirosław Piasecki.

Radosław Ratajszczak kilka miesięcy temu wydał oświadczenie, w którym poinformował, że po 15 latach zarządzania wrocławskim zoo zdecydował się odejść i kontynuować projekt na rzecz ochrony najbardziej zagrożonych gatunków małp na świecie, który będzie prowadził w Wietnamie. Funkcję Prezesa pełnił do końca lutego 2022 roku.

Od 1 marca za funkcjonowanie ogrodu odpowiedzialne są dwie osoby: Joanna Kasprzak, która zasiadła w fotelu Prezesa zoo, ale zajmować się będzie finansami i organizacją ogrodu jako atrakcji turystycznej oraz projektami inwestycyjnymi. Kwestie hodowlane pozostaną natomiast w rękach eksperta – Mirosława Piaseckiego.

Wrocławskie zoo już od lat znajduje się na dobrej drodze i nie zamierzamy zmieniać tego kursu. Siłą ogrodu jest wykwalifikowany i zaangażowany zespół, który znam i na który mogę liczyć – mówi Joanna Kasprzak, nowa Prezes Zoo Wrocław. – Nasz ogród jest na europejskim poziomie, ale nie zatrzymujemy się. Właśnie kończymy drugi etap remontu ptaszarni i zabieramy się za rewitalizację tej części zoo. Budujemy także pawilon dla dzioborożców i szykujemy nowe gabinety weterynaryjne – dodaje.

Prezes wrocławskiego zoo ogłosił swoje odejście.

 

Foto: Facebook/ZOO Wrocław