W czwartek 11 listopada ulicami Wrocławia przejdzie „Marsz Polaków”, dla których, jak piszą organizatorzy, „niepodległość Polski” to nie jest tylko pusty frazes. Manifestacja rozpocznie się przy Dworcu Głównym PKP, o godzinie 17:00.

Manifestacja przejdzie pod hasłem „Polska antybanderowska”.

To nasza odpowiedź na szerzącą się w zastraszającym tempie banderowską ideologię na Ukrainie. To odpowiedź na ogłoszenie na Ukrainie roku 2022 rokiem ludobójców z UPA, a także na bierność polskiej władzy w zakresie upamiętniania Polaków pomordowanych przez ukraińskich zbrodniarzy – wskazuje jeden z organizatorów wydarzenia, Jacek Międlar. – To, że ludobójcy są gloryfikowani na Ukrainie, której obywateli gościmy w naszym kraju, a polska władza w tym zakresie nie interweniuje, oznacza, że naszą niepodległość należy postawić pod znakiem zapytania i o nią nieustannie zabiegać – dodaje Międlar.

Do udziału w wydarzeniu zachęcani są wszyscy zainteresowani.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, kombatantów, patriotów, nacjonalistów oraz kibiców z całej Polski – piszą organizatorzy.

Trasa marszu będzie przebiegać następująco: rozpoczęcie o godzinie 17:00 na placu przed Dworcem PKP, następnie przejście ulicami Kołłątaja, Piotra Skargi przez plac Dominikański, potem św. Katarzyny, Piaskową na most Piaskowy i ulicami Świętej Jadwigi, Najświętszej Maryi Panny przez Most Tumski i docelowo ulicą Katedralną do placu Katedralnego, gdzie planowo o godzinie 21:00 nastąpi zakończenie zgromadzenia.

Na trasie marszu ruchem będzie kierowała policja. Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego, zgłoszona liczba uczestników wynosi 150 osób.

 

Foto: Facebook/Wprawo.pl