Wielkimi krokami zbliża się II edycja Vertigo Summer Vibes Festival – trzeciego, a zarazem najmłodszego z festiwali organizowanych przez Vertigo Jazz Club & Restaurant. Dobre brzmienia, zachody słońca, plaże i wrocławskie lato – właśnie to łączy w sobie Vertigo Summer VIBES Festival. Wstęp na wszystkie wydarzenia Vibes jest darmowy.

Vertigo Summer Vibes Festival to siedem wyjątkowych dni z muzyką alternatywną, pop, rock, funk, soul. Nie można tego przegapić – młoda wrocławska scena przejmie Wrocław w czerwcu.

Festival organizowany jest przez klub muzyczny Vertigo Jazz Club & Restaurant – bo każdy dobry dźwięk prowadzi ostatecznie do JAZZU, a wszystkie drogi prowadzą do Vertigo. Sam pomysł narodził się z chęci promocji muzyki innej niż dotychczas głównie grany jazz czy blues i rozwinięcie sceny Vertigo o nowe gatunki muzyczne. Młoda wrocławska scena muzyczna ma wiele do zaoferowania.

– Vertigo Summer VIbes Festival, jest kolejnym krokiem do rozwoju formuły Vertigo Summer Festivals. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się stworzyć kolejną – czwartą formę festiwalową. Sami jeszcze nie wiemy, w którą stronę polecą nasze myśli, może to być poezja śpiewana, muzyka folkowa a może rock & roll. Zobaczymy co przyniesie czas. W roku 2022 cieszymy się z możliwości realizacji trzech naszych serii muzycznych a w tym tej najmłodszej, letniej, pełnej nadziei i dobrego Vibe – opowiada Piotra Karwat, Dyrektor Artystyczny festiwalu. – Mamy nadzieję, że czytając ten artykuł, jesteście już Państwo przekonani co do tego, że warto podróżować razem z nami i muzyką przez ulice Wrocławia. Może kiedyś uda się nam dojść jeszcze dalej i ze stolicy Dolnego Śląska połączyć się muzycznym mostem z innym miastem. Kto wie, gdzie poniosą nas nuty Vertigo. A może jesteście Państwo z nami od samego początku i rozwijacie wspomniane projekty razem z nami. Bo trzeba podkreślić grubą linią, że żadne nasze działania, m.in. festiwale, nie udałyby się bez Państwa zaangażowania i chęci podróżowania z muzyką po Wrocławiu razem z Vertigo – dodaje.

Lista koncertów:

 • 03.06.2022 – ZaZoo Beach Bar – Monsieur Premiere
 • 04.06.2022 – GAJ – Kadabra Dyskety Kusaje
 • 11.06.2022 – Babie Lato Partynice – Bartek Deryło
 • 11.06.2022 – Marina Kleczków ASR – Easy Dose
 • 18.06.2022 – Forest Bar – Tara Gayan
 • 24.06.2022 – Sztuka na Miejscu – Późno Kolektyw
 • 25.06.2022 – Marina Kleczków – Humble Buzz
 • 30.06.2022 – Przystanek Rondo – Łukasz Zgoda

Magiczne lata 90. – zbieraj karteczki i zdobywaj nagrody!

Lata 90. były niezwykle barwnym i ciekawym okresem w muzyce i nie tylko. Wraz z wrocławskim artystą, Maciejem Świętym, organizatorzy festiwalu postanowili przypomnieć wrocławianom kultowy symbol minionych już lat – szał zbierania karteczek. Podczas każdego koncertu festiwalowego będzie można zbierać dedykowaną do miejsca kartkę, jak w dzieciństwie – im więcej różnych karteczek tym lepiej! W zależności od ilości zebranych karteczek, na uczestników zabawy będą czekały nagrody.

 • 1 karteczka ucieszy, bo jest ładna, nie da Ci jednak żadnej nagrody dodatkowej.
 • Zbierz 2 karteczki z dwóch różnych miejsc, w Sztuce na Miejscu czeka na Ciebie lemoniada lub kawa.
 • 3 karteczki – to dopiero początek Twojej vibesowej drogi, w ramach zachęty dostajesz podwójne zaproszenie na koncert w ramach Vertigo Summer Jazz Festival w lipcu.
 • 4 karteczki – widać, że poczułeś vibes w całym mieście. Teraz zapraszamy do Sztuki na Miejscu, gdzie możesz poczuć pociąg do Sztuki, podczas delektowania się trzema boskimi koktajlami.
 • 5 karteczek – dostajesz kubek lub magnes Vibes oraz dwa zaproszenia do Vertigo Jazz Club & Restaurant.
 • 6 karteczek – widzimy, że wkręciłeś się w Vibes, czas wkręcić się w JAZZ! Otrzymujesz pojedynczy karnet na Vertigo Summer Jazz Festival. Karnet jest imienny.
 • 7 karteczek – jesteś prawdziwym zwycięzcą, 90’s i vibes freakiem! Zasługujesz na to co najlepsze, czyli voucher jednego z miejsc festivalowych lub do Vertigo Jazz Club & Restaurant na 100 zł. Voucher do Vertigo możesz wykorzystać na bilety oraz pozycje w menu podczas jednego wieczoru. (Miejsca się nie wybiera, wraz z przybyciem po nagrodę otrzymujesz voucher).

– Po zakończeniu festiwalu zapraszamy do Sztuki na Miejscu (Łaciarska 4), gdzie po okazaniu karteczek otrzymasz nagrodę/ voucher. Każda karteczka musi być z innego koncertu. By otrzymać nagrodę należy być osobą pełnoletnią – informują organizatorzy.

 

Foto: Facebook/Vertigo Summer VIBES Festival