Choć obecna sytuacja nie pozwala na to by spotkać się wspólnie w jazzowym świecie Vertigo i posłuchać koncertów granych na żywo przez wspaniałych artystów, to na szczęście można wczuć się w ten klimat we własnym domu, dzięki transmisjom online.

Vertigo Jazz Club & Restaurant postanowiło zorganizować internetowe koncerty, których każdy będzie mógł posłuchać tam, gdzie tylko ma na to ochotę. To idealny pomysł na spędzenie miłego wieczoru z domownikami, przy dźwiękach bluesa czy jazzu.

Kilka koncertów już za nami, ale nadal można je obejrzeć na profilu facebookowym Vertigo Jazz Club & Restaurant, a w najbliższym czasie zostaną także opublikowane w serwisie internetowym youtube.

Najbliższy koncert pt. „Śladami Michael’a Buble”, który odbędzie się w środę 16 grudnia o godz. 19:00, będzie poświęcony twórczości jednego z największych wokalistów naszych czasów. Pojawią się nowsze piosenki i te z początków jego kariery, wielkie hity i utwory znane tylko najbardziej zagorzałym fanom. A wszystko zgrabnie i elegancko podane przez najlepszych wrocławskich muzyków, na czele z Jakubem Luboińskim i Sebastianem Łobosem.

W dniach 21-23 grudnia, odbędzie się seria koncertów Jazz Jam Session, dzięki której kultywowana będzie wspaniała historia wrocławskich Jazz Jam Session. Każdy z koncertów będzie rozpoczynać się o godz. 19:00, a na scenie stanie stałe trio sceny Vertigo:

Mateusz Maniak – perkusja,

Dominik Mąkosa – fortepian,

Bartek Chojnacki – kontrabas.

Do każdego Jazz Jam Session zostanie dodatkowo zaproszony gość, który rozegra koncert z wymienionymi powyżej artystami.

W czasie oczekiwania na regularne jazzowe spotkania, warto skorzystać z internetowych wydarzeń muzycznych i chociaż na chwilę wczuć się w klimat Vertigo. Wszystkie koncerty organizowane są ze środków Funduszu Wsparcia Kultury. Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Foto: Mat. Vertigo