W ostatni weekend marca i w pierwszy weekend kwietnia, na zlecenie PKP PLK będą prowadzone prace związane z remontem przejazdów kolejowych. W związku z tym, na ulicy Strzegomskiej zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

– Przejazdy kolejowe będą naprzemiennie wyłączane z ruchu na czas remontu, w tym czasie ruch kołowy w obydwu kierunkach będzie się odbywał jedną jezdnią ulicy Strzegomskiej i drugim czynnym przejazdem kolejowym. Na obszarze sąsiadującym z torami kolejowymi inwestor już w tej chwili prowadzi prace przygotowawcze, a mianowicie buduje drogi tymczasowe w pasie rozdziału dla umożliwienia przejazdu na drugą nitką jezdni i ominięcia zamkniętego przejazdu – informuje ZDiUM.

Pierwszy etap prac będzie realizowany od godz. 20:00 w dniu 25 marca (piątek) do godz. 5:00 w dniu 28 marca (poniedziałek) i obejmie remont toru w ul. Strzegomskiej w kierunku od ronda rotmistrza Pileckiego do ul. Rogowskiej. Ruch dwukierunkowy będzie odbywać w tym okresie się jedną nitką jezdni i drugim czynnym przejazdem.

Drugi etap prac będzie natomiast przeprowadzany od godz. 20:00 w dniu 1 kwietnia (piątek) do godz. 5:00 w dniu 4 kwietnia (poniedziałek) i obejmie remont toru w kierunku od ul. Strzegomskiej do ronda rotmistrza Pileckiego. Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, ruch dwukierunkowy będzie się wtedy odbywać jedną nitką jezdni i drugim czynnym przejazdem.

 

Foto: Google Maps