W sobotę (15 października) Wrocławskie Inwestycje będą prowadzić roboty drogowe związane z nakładaniem kolejnych warstw masy bitumicznej w rejonie łączenia ulicy Krakowskiej z powstającą Aleją Wielkiej Wyspy. W związku z zaplanowanymi pracami, na kilka godzin wprowadzone zostaną zmiany tras poszczególnych linii tramwajowych.

Jak informuje Biuro Prasowe UM, nie ma planów wstrzymywania ruchu samochodów osobowych, ale kierowcy proszeni są o zwiększoną ostrożność, ponieważ pasy ruchu w czasie prac będą miejscami zwężone.

By zapewnić bezpieczeństwo w czasie wzmożonej pracy drogowców, wprowadzona zostanie zmiana trasy linii tramwajowych nr 3 i 5. Zamiast tramwajów, ulicą Krakowską pojedzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Tramwaje linii nr 3 i 5 od placu Wróblewskiego zostaną skierowane w obu kierunkach przez ulicę Pułaskiego, Hubską, Bardzką, aleję Armii Krajowej i ulicę Tarnogajską do pętli „Tarnogaj”.

Na odcinku Wierzbowa – Galeria Dominikańska Księże Wielkie – Galeria Dominikańska – Wierzbowa zostaną uruchomione autobusy zastępczej linii 703, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Pasażerowie, którzy skasują bilet jednorazowy w tramwaju linii 3 lub 5 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 703 na całej długości trasy oraz autobusami linii 114 na odcinku Galeria Dominikańska – Karwińska – Galeria Dominikańska. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie ważny przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 3 lub 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

  • autobusami zastępczej linii okresowej 703 na całym odcinku trasy,
  • autobusami linii 114 na odcinku Galeria Dominikańska – Karwińska – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem,
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Podobne prace będą prowadzone jeszcze w kolejną sobotę (22 października), wtedy nakładana będzie ostateczna ścieralna warstwa masy bitumicznej. Po zakończeniu wszystkich prac zlikwidowane zostanie zwężenie ulicy Krakowskiej, dzięki czemu zwiększy się płynność wjazdu i wyjazdu z centrum miasta.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu