Uchwałę dotyczącą prywatyzacji spółki Śląsk Wrocław przegłosowali wrocławscy radni podczas sesji, która odbyła się w czwartek (25 maja). Swoje głosy oddało 37 radnych: za było 31, przeciw 0, a 6 radnych wstrzymało się od głosu. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 80 tysięcy złotych.

O planach sprzedaży akcji Śląska Wrocław poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. W połowie maja opublikował następujący komunikat:

„Drodzy Kibice Śląska Wrocław,

zwracam się do Was, będąc dziś w podwójnej roli: w najważniejszej dla mnie od lat – jako kibic naszej drużyny, ale także jako przedstawiciel miasta, które jest właścicielem klubu.

W sobotę wszyscy w szczególny sposób trzymaliśmy kciuki za nasz Śląsk. W tej chwili nie ma ważniejszej rzeczy niż utrzymanie się WKS-u w Ekstraklasie. Wspierajmy proszę nadal naszą drużynę!

Wiemy dobrze, że w przyszłości musi zajść kilka zmian w funkcjonowaniu Wojskowych. Obecna sytuacja sportowa i organizacyjna jest nieakceptowalna – za co przepraszam.

25 maja podczas sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej Wrocławia przedłożę uchwałę dotyczącą prywatyzacji spółki Śląsk Wrocław. Pozwoli to na sprzedaż pakietu większościowego prywatnemu podmiotowi, którego poszukamy podczas przetargu publicznego.

Miasto wciąż będzie wspierać Wojskowych. Liczymy jednak na mocnego partnera, który weźmie długofalową odpowiedzialność za przyszłość Śląska.

Tymczasem czekamy na zwycięstwo w meczu z Miedzią Legnica. Wspierajmy wspólnie naszą drużynę.

Hej Śląsk!”

Rada Miejska wyraziła zgodę na prywatyzację klubu, a w konsekwencji ogłoszono przetarg. Zgodnie z dokumentacją, Gmina Wrocław sprzeda co najmniej 51% i nie więcej niż 79,61% udziałów w klubie Śląsk Wrocław. Zainteresowani mogą składać wnioski o o dopuszczenie do udziału w przetargu do 5 czerwca bieżącego roku, natomiast ich rozpatrzenie odbędzie się do 12 czerwca. Następnie odbędą się negocjacje.

100% akcji klubu wyceniono na ponad 8 mln złotych. Nowy inwestor nie będzie mógł zmienić zarówno nazwy klubu, siedziby ani barw WKS-u.

 

Foto: mat. WKS Śląsk Wrocław