W sobotę 26 czerwca, na wrocławskim osiedlu Swojczyce odbędzie się „Festyn nad Czarną Wodą”, organizowany z okazji uroczystego otwarcia Swojczyckiego Parku Czarna Woda oraz dorocznego święta osiedla pod patronatem Smoka Strachoty. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

Swojczycki Park Czarna Woda to projekt zgłoszony przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dwa pierwsze etapy inwestycji wygrane w WBO w latach 2016 i 2017, zostały zrealizowane już wcześniej i oddane do użytku w 2019 roku. Wtedy też powstała m. in. ścieżka edukacyjna umożliwiająca wejście do parku od strony ul. Gospodarskiej, ścieżka w stronę ul. Ludowej oraz dwa pomosty: widokowy i leżakowy oraz most przez Czarną Wodę.

Kolejny, trzeci etap budowy parku, był jednym ze zwycięskich projektów WBO w 2020 roku, dzięki czemu powstała wisząca kładka łącząca ul. Swojczycką z parkiem, która stała się jednocześnie kolejnym wejściem na teren zielony oraz alejka spacerowa w części parkowej od ulicy Ludowej, nasadzono także nowe byliny i drzewa. Koszt realizacji trzech etapów wyniósł 2 mln złotych.

Park Swojczycki Czarna Woda zlokalizowany jest między ulicami: Swojczycką, Gospodarską, Miłoszycką i Ludową, na jego terenie znajduje się urokliwy staw i dużo zieleni. Dzięki WBO i przeprowadzonym pracom rewitalizacyjnym przeobraził się w atrakcyjne miejsce rekreacyjne, gdzie mieszkańcy będą mogli odpoczywać na łonie natury.

W sobotę 26 czerwca, o godz. 17:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Swojczyckiego Parku Czarna Woda, przy udziale gości specjalnych oraz spacer sąsiedzki poprowadzony przez przyrodników i liderów projektu, któremu towarzyszyć będzie festyn pełen atrakcji. Organizatorzy zaplanowali strefę piknikową z leżakami, która będzie miejscem do odpoczynku i sąsiedzkiej integracji. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w warsztatach  Mikrograntowych „Rewirowy Ogródek Twórczy”, czyli wspólnym sadzeniu ogródka sąsiedzkiego na zielonym terenie Rewiru Twórczego. Spędzony na miejscu czas umilą koncerty i strefa gastronomiczna.

 

Więcej o bezpłatnych wydarzeniach, które odbędą się we Wrocławiu podczas bieżącego weekendu, można przeczytać w NASZYM ARTYKULE.

 

Foto: ZZM / WBO