Umowa na budowę 2-kilometrowego odcinka Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór wzdłuż ulicy Rogowskiej została podpisana. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Koszt realizacji trzeciego etapu budowy TAT wyniesie 72 miliony złotych.

Wzdłuż ul. Rogowskiej powstanie 1,93 km torów, natomiast przy stacji kolejowej Wrocław Nowy Dwór wybudowana zostanie pętla autobusowo-tramwajowa. Przy pętli pojawi się park and ride na 70 aut, w tym trzy miejsca dla niepełnosprawnych.

W związku z inwestycją przebudujemy 1,6 km jezdni, wybudujemy/przebudujemy ok. 2 kilometrów chodników, blisko 1,8 km dróg dla rowerów i 1,3 km ciągu pieszo-rowerowego, powstanie 11 przejść dla pieszych. Na ulicy Rogowskiej wybudowane zostaną cztery pary przystanków autobusowo-tramwajowych – poinformował Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Prace mają rozpocząć się 5 lutego na ul. Rogowskiej i potrwają 15 miesięcy. Ze względu na konieczność wyłączenia z ruchu obszaru, na którym prowadzona będzie budowa, trasy zmieni 14 linii autobusowych: 11 dziennych i trzy nocne. Szczegóły dotyczące zmian w rozkładach są dostępne TUTAJ.

Na budowę TAT wydaliśmy już 274 905 883,61 zł. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to obecnie 117 378 122,40 zł. Dziękujemy! Tramwajem z Nowego Dworu do centrum w około 20 minut pojedziemy w 2023 roku! – dodał Prezydent Wrocławia.

TAT to jedna z największych inwestycji tramwajowych w powojennym Wrocławiu. Poza budową linii tramwajowej prace obejmują także sieć dróg i skrzyżowań wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Efektem powstania trasy autobusowo-tramwajowej będzie połączenie pl. Orląt Lwowskich z Nowym Dworem. Całkowity koszt inwestycji TAT szacuje się na 370 mln zł.

Prawie 65 mln złotych na dokończenie budowy TAT.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu