Polacy od lat uwielbiają grać w gry hazardowe różnego typu. Co więcej, większość z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że te gry to hazard.

W Polsce bardzo popularne są loterie, lotto i zdrapki online dla zabawy. Dlaczego Polacy grają? W większości przypadków po prostu dla zabawy albo spróbowania swojego szczęścia. Być może pieniądze i nie przynoszą szczęścia, ale lepiej być nieszczęśliwym z milionem w ręku niż bez niego.

Polacy najchętniej grają w te gry, które są powszechnie dostępne i legalne. Zdrapki i bilety lotto można kupić w wielu kioskach, sklepach i innych lokalach. Ostatnimi czasy Polacy przejawiają też większe zainteresowanie zakładami bukmacherskimi kasynami online.

Totalizator Sportowy i Lotto

Liderem polskiego hazardu już od kilku lat jest Totalizator Sportowy. To tutaj ponad połowa Polaków obstawia swoje zakłady. Totalizator Sportowy obecnie jest monopolistą gier hazardowych na polskim rynku.

Polacy najczęściej obstawiają lotto. Dla niektórych rodzin w Polsce kupowanie lotto chociażby raz w tygodniu stało się tradycją, jak niedzielna msza w kościele. Gra w lotto jest bardzo prosta i szybka. Wybranie i obstawienie zakładu zazwyczaj zajmuje kilka sekund, koszt jest niewielki, a nagrody powalające. W niektórych losowaniach wysokość nagrody głównej to kilkanaście milionów.

Szansa na wygranie nagrody głównej jest bardzo niska, ale Polacy często słyszą w mediach, że jednak komuś udało się zgarnąć nagrodę główną. Lotto to najpopularniejsza forma hazardu z naszym kraju. Wielu Polaków nawet nie uważa lotto za hazard.

Maszyny lotto są dostępne prawie w każdym kiosku, sklepie czy stacji benzynowej. Gracz może wpisać swoje własne cyfry albo wybrać opcję na chybił-trafił i już po chwili znać rezultat swojego zakładu.

Zakłady Bukmacherskie

Ich popularność znacznie wzrasta ostatnio. W dużych miastach prawie na każdym rogu można zobaczyć salon bukmacherski. Polacy są wielbicielami sportu i często obstawiają w ligach piłkarskich. Niemniej jednak, od pewnego czasu rośnie zainteresowanie innymi dyscyplinami sportowymi (nie tylko piłką nożną), tutaj należą e-sporty i sporty wirtualne.

Każdy Polak może obstawiać online z telefonu bądź komputera, nie wychodząc z domu.  Obstawianie w zakładach bukmacherskich wymaga jednak niejakiej wiedzy o sporcie. Statystyki pokazują, że możliwość wygranej u bukmachera jest znacznie wyższa. Statystycznie biorąc, wygrane u bukmachera mogą sięgać do 525 PLN rocznie przy wydatku 140 PLN.

Obecnie w Polsce funkcjonują tylko zakłady bukmacherskie, które otrzymały odpowiednią licencję od Ministerstwa Finansów. Dzięki temu gracze mają większe bezpieczeństwo, a gra jest legalna. W salonach bukmacherskich najczęściej spotkamy mężczyzn w średnim wieku, studentów i uczniów.

Zdrapki

Zarówno jak i lotto, zdrapki to nieodłączna część polskich loterii. Ci, którzy nie grają w lotto, zazwyczaj grają w zdrapki. Bardzo łatwo jest się uzależnić od tych kolorowych i świecących kartoników, które są zawsze pod ręką kasjera w każdym niemal sklepie.

Zdrapki mają swoich wieloletnich fanów. Wygrane w zdrapkach wynoszą od 2 PLN do kilkuset tysięcy. Najtańszą zdrapkę można kupić już na złotówkę. Polacy kupują i „zdrapują” zdrapki wszędzie, gdzie tylko można je kupić w nadziei na swoje szczęście. O ile zdrapka nie wymaga zupełnie żadnego wysiłku od gracza, Polacy często liczą na łut szczęścia.

Ostatnimi czasy w Polsce pojawiły się zdrapki online dostępne w online kasynach, które działają na podobnych zasadach jak normalne zdrapki, nie trzeba jednak wychodzić z domu, aby oddać się ulubionej rozrywce.

Automaty do Gier Online

Dzisiaj automaty w Polsce koniecznie muszą mieć licencję Ministerstwa Finansów, więc obecnie tylko Total Casino i kilka innych zagranicznych kasyn internetowych obsługuje automaty online. Niemniej jednak ich popularność nie maleje.

Automaty są znane z łatwej obsługi i prostych zasad gry. Maszyny slotowe charakteryzuje szeroka tematyka gier i wszelkiego rodzaju bonusy. Fani gier slotowych bardzo często korzystają ze specjalnych bonusów, pozwalających im grać za darmo i uzyskać prawdziwe nagrody. Producenci automatów cały czas dodają do oferty nowe gry i bonusy.

Niedawno w kasynach pojawiły się automaty Virtual Reality, które przenoszą gracza w wykreowany świat gry, aby dostarczyć mu jeszcze większych emocji i prawdziwych przeżyć.

Gry Karciane i Inne

Kto nie lubi grać w karty z zaciszu domowym? To doskonała forma spędzania czasu ze znajomymi i przyjaciółmi. Polacy zdecydowanie należą do fanów gier karcianych. Gra w pokera należy do ulubionych gier wśród gier rozrywkowych. Trudno jest w Polsce o zawodowstwo, ze względu na przepisy prawne. Ale Polacy grają w pokera przeważnie jako laicy.

Poker nie należy do łatwych gier. Ta gra karciana wymaga wielu lat praktyk, ćwiczeń, strategii i rozwoju. Poker ma wiele odmian i każdy może znaleźć coś dla siebie. Pokerowi gracze mogą grać w realu lub online. Niektóre kasyna online oferują też możliwość gry na żywo bez wychodzenia z domu. Warto spróbować również taką opcję i potrenować swoje umiejętności.

 

Foto: Pixabay