W połowie listopada 2022 roku rozpoczęły się prace modernizacyjne na fragmencie ul. Wszystkich Świętych. Remont odcinka między ul. św. Mikołaja a soborem Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy zajął deweloperowi realizującemu  nieopodal inwestycję biurowo-mieszkaniową 4 miesiące.

Od momentu rozpoczęcia prac wspomniany odcinek był nieprzejezdny. Jak informuje ZDiUM, prace objęły wymianę nawierzchni jezdni oraz chodników, zgodnie z decyzją konserwatorską i standardem nawierzchni zastosowanej na już wykonanym odcinku ulicy Wszystkich Świętych.

Jezdnię i chodniki wykonano w granicie, a więc standardzie nawierzchni starówkowych, nawiązujących bezpośrednio do historycznej zabudowy. Prace realizowało I2 Development, inwestor adaptacji na lokale mieszkalne i biurowe całego kompleksu poniemieckich szpitalnych budynków, tak charakterystycznych dla XIX w. architektury. To jedna z bardziej udanych tego typu inwestycji w ostatnim czasie, możliwa dzięki obopólnej woli współpracy – podsumowuje inwestycję prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

 

Foto: mat. ZDiUM